Zamknij
REKLAMA

Gdzie kupować części do telefonów?

00:00, 04.06.2021 | materiały partnera

Produkowane obecnie modele telefony to w przeważającej większości urządzenia dość delikatne i powinniśmy się z nimi obchodzić ostrożnie. Dotyczy to smartfonów ze średniej półki cenowej i najnowszych modeli od Apple, Samsung czy Huawei. Z pewnością bardziej podatny na uszkodzenia będzie telefon tańszy, który ma mniej zabezpieczeń, niż model za kilka tysięcy złotych. Przy braku dostatecznej ostrożności zarówno tani, jak i drogi smartfon, może ulec uszkodzeniu. Zobaczmy jakie części do telefonów psują się najczęściej i czy opłaca się naprawiać stary telefon?

Najczęstsza awaria telefonów – pęknięty wyświetlacz

Uszkodzenia mechaniczne i awarie najczęściej są skutkiem braku ostrożności oraz nieprawidłowego obchodzenia się z telefonem. Do najczęstszych należy pęknięcie wyświetlacza. Brak zabezpieczenia i chwila nieuwagi mogą wystarczyć, aby wyświetlacz nie nadawał się już do użytku. Czasem jest to tylko kilka rys, a czasem gęsta pajęczynka na cały ekran. Akcesoria GSM do zabezpieczeń ekranu zwykle pomagają uchronić wyświetlacz, ale trzeba o to zadbać przed awarią. Wystarczy przypadkowe szturchnięcie telefonu i jego upadek na ziemię, a wyświetlacz nowego telefonu bez zabezpieczenia pęka. Akcesoria GSM i nowe wyświetlacze oferuje nie jedna hurtownia GSM. Wcześniej warto sprawdzić, czy naprawa jest opłacalna. Bardziej skomplikowane awarie wyświetlacza mogą wiązać się z kosztem nawet 1 000 złotych. Od modelu, kosztu zakupu części do telefonów i ceny naprawy w serwisie zależy, w jakich przypadkach zdecydować się na naprawę.                                      

Części do telefonów utopionych

Niechciane, zupełnie przypadkowe zalanie wodą zwykle kończy się nieszczęśliwie dla telefonu. Co prawda najwięksi producenci zapewniają, że ich urządzenia są wodoodporne, ale „utopienie” telefonu i tak należy do najczęstszych awarii. Urządzenia mobilne towarzyszą nam niemal wszędzie, także w toalecie, na basenie, czy na plaży. Czasem wystarczy chwila nieuwagi i smartfon wpada do kubka z herbatą. Stajemy przed decyzją – popytać znajomych, gdzie jest dobrze zaopatrzona hurtownia GSM, która oferuje tanie części do telefonów i zakład serwisowy, czy od razu kupić nowy smartfon.

Słaba bateria i uszkodzone gniazdo do ładowania

Słaba bateria to zmora wielu użytkowników smartfonów. Warto mieć świadomość, że problemy z baterią najczęściej wiążą się z nieprawidłowym ładowaniem, a naciąganie lub szarpanie za kabel podczas ładowania, uszkadza gniazdo.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%