Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać odpowiednie biurko?

10:27, 03.08.2021 | materiały partnera

W każdym biurze potrzebne będzie odpowiednie biurko, które zapewni ergonomię pracy. Zadbać trzeba przede wszystkim o komfort użytkowania, co przełoży się na efektywność pracy. Modeli biurek do gabinetu jest wiele, nie ma problemu ze znalezieniem mebla o wysokich walorach użytkowych i estetycznych. Istotne są oczywiście potrzeby i preferencje użytkownika. Spersonalizowane miejsce pracy to klucz do sukcesu, nie bez znaczenia są też aktualne trendy w aranżacji przestrzeni biurowej. Jak widać, jest wiele kwestii, na które należy zwracać uwagę przy wyborze biura do gabinetu.

Co należy mieć na uwadze przy wyborze biurka?

Uniwersalnym wyborem będą drewniane meble do gabinetu, które odnajdą się praktycznie w każdym stylu wnętrzarskim. Nie ma problemu z dopasowaniem ich do wystroju zarówno nowoczesnego, jak i klasycznego. Do biura wystarczające będą drewniane biurka, uniwersalne, nieco większe, wyposażone w dodatkowe półki i schowki. Z kolei w eleganckim gabinecie idealnie sprawdzą się biurka z dużym blatem, masywne, w stylu retro. Mnogość półek, szuflad i schowków będzie strzałem w dziesiątkę. Warto rozejrzeć się za dodatkowym zabezpieczeniem w postaci szuflad zamykanych na klucz. Meble stylizowane w starym stylu, bogato zdobione, z litego drewna, będą idealną opcją dla osób chcących wprowadzić do wnętrza nieco luksusu. Można też postawić na nowoczesne biurko z elementami wykonanymi ze stali, chromowanymi dodatkami, czy nawet z szklanym blatem. Do produkcji nowoczesnych biurek wykorzystuje się nie tylko drewno, ale te płyty (laminowane, MDF, wiórowe), skórę, stal nierdzewną, ABS, tworzywa sztuczne, metal.

Istotne parametry przy zakupie biurka

Nowoczesne biurka zwykle mają tylko nogi i blat, ale bardziej funkcjonalne są drewniane meble wyposażone w szereg szuflad i półek. Istotne będzie to, aby meble były przystosowane do użytkowania urządzeń peryferyjnych. Nie może zabraknąć półek, które umożliwią komfortowe rozmieszczenie całego zestawu komputerowego, drukarki, skanera, routera itd. Przyda się też wysuwana półka na klawiaturę, na której zmieści się także myszka. Im więcej urządzeń znajdzie się na biurku, tym większy będzie problem z kablami. Warto wobec tego wybrać biurko wyposażone w specjalne otwory, co pozwoli na wyprowadzenie kabli na zewnątrz. Przestaną zalegać na blacie i szpecić, dzięki czemu będzie na nim więcej miejsca do wykorzystania. Wybierając biurko, zawsze powinno się mieć na uwadze jego wymiary – wysokość i wielkość. W jak najlepszym dostosowaniu mebla do swoich indywidualnych potrzeb pomoże biurko z regulowaną wysokością blatu. Jeśli chce się być w stanie z łatwością przesuwać biurko, to warto rozejrzeć się za modelem wyposażonym w kółka, ale muszą one mieć blokadę, aby mebel nie zaczął się samoczynnie przesuwać.

Jakie wybrać biurko do smart office?

Wygodę i ergonomię w pracy biurowej zapewnia kompaktowe biurko z regulowaną wysokością blatu, ale można jeszcze bardziej ułatwić sobie życie, inwestując w model elektryczny. Nowoczesne biurka regulowane elektrycznie pozwalają na przyjęcie komfortowej pozycji podczas pracy i zapamiętują ustawienia. Co więcej, mogą nawet przypominać o zmianie pozycji w trakcie pracy, o czym wiele osób zapomina, a potem zmaga się z różnymi nieprzyjemnymi objawami (szczególnie ze strony kręgosłupa i kończyn). Jako że długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej nie jest korzystne dla zdrowia, warto pomyśleć nad biurkiem do pracy na stojąco. Biurko do gabinetu powinno być przede wszystkim funkcjonalne, ergonomiczne i eleganckie. W przypadku ograniczonej przestrzeni świetnie sprawdzi się model naroży, co jednocześnie umożliwi zaaranżowanie wolnego kąta. Ciekawą opcją są też modele z rolowanymi blatami/drzwiami, co pozwala zaoszczędzić miejsce, gdy nie są używane.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%