Zamknij
REKLAMA

Baby shower w Polsce

00:00, 13.10.2021 | materiały partnera

W Polsce zakorzenionym zwyczajem jest organizowanie pępkowego. Jednak powoli polską tradycję wypiera baby shower. Moda na nie przybyła z zachodu i opanowała nasz kraj w wyjątkowo szybkim tempie. Coraz więcej kobiet w ciąży decyduje się na zorganizowanie tego przyjęcia. Jest to również okazja do zaskoczenia przyszłej mamy przyjęciem niespodzianką.

Czym jest baby shower?

Baby shower to wyjątkowe przyjęcie dla przyszłej mamy, podczas którego świętuje się przyjście na świat wyczekiwanego malucha. Jest to okoliczność pozornie młoda, jednak wrażenia są mylne. Bowiem już w XVIII wieku kobiety w krajach anglosaskich spotykały się, by wesprzeć kobietę w ciąży i przy okazji wręczyć jej podarunek. W jego trakcie bardziej doświadczone już matki dzieliły się poradami z młodą mamą. Dla każdego regionu praktykowanie tej tradycji mogło przybierać inną formę, jednak samo założenie, jest tożsame dla wszystkich: wesprzeć ciężarną i dodać jej otuchy w tym niepewnym, choć cudownym czasie. Warto celebrować ostatnie chwile wolniejszego tempa życia i spotkać się w gronie przyjaciółek. Po narodzinach dziecka takich chwil będzie tylko mniej.

Kto powinien zorganizować baby shower?

Zwyczaj mówi, że baby shower organizują najbliżsi wspólnie lub samodzielnie. Zwykle są to: siostra, kuzynka, mama, czy najbliższa przyjaciółka. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by to przyszła mama podjęła się organizacji imprezy.

Jak zorganizować baby shower?

Sposób organizacji zależy od wielu czynników, między innymi tego, kto organizuje baby shower. Jeżeli pomysłodawcom jest ciężarna, należy ją w maksymalny sposób odciążyć od obowiązków. Pamiętajmy, że stres i obawy, jakie odczuwa, odczuwa równocześnie nienarodzone dziecko. Dlatego warto wesprzeć kobietę, zagwarantować pomoc i dostosować działanie do jej upodobań. W takich okolicznościach warto również rozważyć zorganizowanie imprezy w domu przyszłej mamy. Dzięki temu uniknie ona stresu związanego z dotarciem na miejsce, będzie czuła się komfortowo i wygodnie. Przyjaciele i najbliżsi w ramach pomocy, mogą zorganizować wiele drobiazgów i dopiąć szczegóły samodzielnie i odciążyć główną organizatorkę.

W jakim miejscu zorganizować baby shower?

Wybór lokalizacja zależy głównie od indywidualnych upodobań, ale również pory roku. Dużą popularnością cieszą się przyjęcia w plenerze. Jednak jej zorganizowanie wymaga gwarancji słonecznej i bezdeszczowej pogody. Tylko tak dekoracje i cały zamysł nie zmienią się w porażkę. Alternatywą jest klimatyczna kawiarnia, restauracja czy hotelowy apartament.

Wystrój i dekoracje na baby shower

Kluczowe oprócz dobrej zabawy i atmosfery są aspekty wizualne. Rynek oferuje przeróżne produkty dekoracyjne w dowolnych kolorach i wzorach. Warto za pomocą aranżacji nawiązać do płci dziecka, i tak jeśli ma urodzić się dziewczynka zdecydować się na ozdoby w kolorze różowym. Jeśli na świat przyjdzie chłopiec, niebieski będzie najbardziej trafiony. Doskonały pomysł to określenie przewodniego motywu imprezy. Goście mogą przebrać się za dowolne postaci lub ubrać się w narzuconym stylu - boho, vintage, czy innym. Więcej inspiracji znaleźć można na stronie https://inspiracjeferrero.pl/wyjatkowe_okazje/baby-shower/

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%