Zamknij
REKLAMA

Materace do hoteli - jakie wybrać?

15:21, 12.11.2021 | materiały partnera

Goście hotelowi bardzo często zwracają uwagę nie tylko na jakość obsługi, czy na standard obiektu, ale także komfort snu. O wygodzie wypoczynku w hotelu decyduje przede wszystkim materac, który powinien być jak najlepszej jakości. Im jest on wygodniejszy, tym lepsze samopoczucie towarzyszy osobom, które odwiedzają dany obiekt. Jakie więc powinny być materace w hotelach?

Wymiary materacy hotelowych

Materace hotelowe powinny mieć wymiary wynoszące co najmniej 90x200 cm w przypadku łóżka jednoosobowego i 140x200 cm dla łóżka dwuosobowego. Wymogi takie są narzucone odgórnie przepisami prawa, co można znaleźć w Rozporządzeniu Ministra Sportu i Turystyki z dnia 16 listopada 2011 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie (Dz.U. z 2011 r. nr 259 poz. 1553). Poza tymi wymogami hotelarze mają już dowolność, jeśli chodzi o wybór modelu łóżka i materaca do swojego obiektu.

Jakie są materace hotelowe?

W celu zapewnienia gościom maksimum komfortu warto zapoznać się nieco bliżej z różnymi typami materacy hotelowych. W ofercie wielu sklepów można obecnie znaleźć bardzo szeroką gamę produktów, dzięki czemu bez najmniejszego problemu można dopasować odpowiedni model do łóżek hotelowych. Najogólniej materace hotelowe można podzielić na sprężynowe i piankowe.

Zarówno jedne, jak i drugie są w stanie zapewnić gościom wysoki komfort snu. Materace sprężynowe najczęściej występują w wariancie kieszeniowym. Posiada on sprężyny umieszczone w oddzielnych kieszonkach, dzięki czemu każda z nich może pracować niezależnie od innych. Taka konstrukcja przekłada się na wysoki komfort snu, ponieważ materac bardzo dobrze dopasowuje się do krzywizny ciała użytkownika.

Materace piankowe wykonywane są z różnego rodzaju pianek. Są one higieniczne, ponieważ często znajdują się w pokrowcu i nie gromadzi się w nich kurz, co przekłada się na ich właściwości antyalergiczne. Wysokiej jakości materace kieszeniowe dostępne są na stronie https://sembella.pl/produkty/lozka-hotelowe/materace-hotelowe/.

Jaka twardość materaca będzie najlepsza?

Z obiektów hotelowych korzystają różni goście, którzy mają odmienne preferencje, co do twardości materaca. To sprawia, że nie da się dopasowywać ich do wymogów każdego klienta i jedyną słuszną decyzją jest wybór uniwersalnego rozwiązania. Najczęściej w hotelach wykorzystuje się materace średnio-twarde, oznaczane jako H3. Zadowolenie z noclegu jest powiązane z materacem i jego czystością.

Aby goście mogli się bezpiecznie wyspać, warto wybrać materac hotelowy z odpowiednim pokrowcem, który będzie go zabezpieczał przed zabrudzeniem i uszkodzeniami, a także podniesie higienę snu. Dobór odpowiedniego materaca ma szczególne znaczenie. Jego rodzaj będzie odbijał się na komforcie snu gości hotelowych, co przełoży się na ich satysfakcję z pobytu. Warto więc postawić na wysoką jakość materiałów z jakich wykonywane są materace.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%