Zamknij
Ważne

Minister Ziobro majstruje przy rozwodach. Wiemy, co się zmieni

09:30, 18.01.2022
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/ Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/

O rozwód będzie zdecydowanie trudniej. Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt zmian i jak twierdzi, ma to pomóc małżeństwom, które mają pod opieką nieletnie dzieci. 

- Chodzi przede wszystkim o ochronę dzieci, które najbardziej tracą na sprawach rozwodowych - mówi dla Super Expressu Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości. 

W przypadku, kiedy o rozwód wystąpią małżeństwa, które mają dzieci nowe przepisy mają wymagać przeprowadzenia "postępowania informacyjnego". Proces ten będzie trwał minimum miesiąc. Sędzia w ramach tego postępowania będzie informował o skutkach rozpadu małżeństwa. 

Będzie to obowiązkowy element postępowania rozwodowego.

- Po jego zakończeniu, w trakcie postępowania o rozwód, sędzia będzie mógł je zawiesić, jeśli uzna, że są szanse na utrzymanie małżeństwa - podaje dziennik. 

Sąd będzie miał także obowiązek zaproponowanie bezpłatnych spotkań mediacyjnych. 

- Teraz do sądów trafiają pozwy, które w 10 proc. nie kończą się rozwodem. Liczymy na to, że dzięki mediacjom ten odsetek znacząco się zwiększy. Szacujemy, że skorzysta z nich od 30 do 50 proc. par - dodaje Romanowski, który jest odpowiedzialny za wdrożenie zmian w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym.

Jak dodaje Romanowski, w przypadku mediacji zakończonych ugodą sprawa zakończy się bardzo szybko, a przede wszystkim w sposób polubowny. 

Projekt przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości ma lada dzień trafić do Sejmu. 

(Źródło: Super Express)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(11)

KtośKtoś

15 14

Polski ład, średniowiecze i zabobon. Czy kiedyś przyjdzie taki czas, że ludzie będą kierować się rozumem, a nie kościołem? Naprawdę rzekomy bóg łączy po to żeby później rozdzielac, i to aż 65% ludzi? A najgorsze jest to, że dzieci tylko mogą na tym ucierpiec. Jak ludzie źle się dobrali to lepiej niech się rozstana. Chyba że to o to tu chodzi, "złamanym" człowiekiem latwiej później rządzić. Polecam związek partnerski, konkubinat, tak jak dzisiaj wiele takich związków. A po tych zmianach będzie pewnie ich więcej.

10:39, 18.01.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gupigupi

4 1

najlepiej zastosować kryterium widziały gały co brały....

12:10, 18.01.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kujawiak77Kujawiak77

3 9

Jako Polak rządam z powrotem taniego gazu z Rosji!!!

12:30, 18.01.2022
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

re re

5 1

Zgłoś się do Pawlaka ...

16:02, 18.01.2022

PrawdaPrawda

8 7

Rozwód rodziców to zawsze największa tragedia dla dziecka. Dzieci z takich rozbitych rodzin, częściej schodzą na złą drogę, później już nawet jako dorośli nie mogą się z tym pogodzić pijąc alkohol i biorąc narkotyki często przez wiele lat, a nie mając pomocy przedwwczweśnie umierając 😥

15:04, 18.01.2022
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

HsbdbsbdHsbdbsbd

5 4

A patrz nie jak matka z ojcem się ,,żrą" zapewnie wpływa kojąco na dzieci. Nóż się w kieszeni otwiera. To teraz na bank będzie więcej ślubów 😂

17:55, 18.01.2022

PawkaPawka

4 3

W ogóle powinni wszystkiego zakazać,a rozwodów w szczególności ,bo są niezgodne z "nauką" kościoła katolickiego.

15:05, 18.01.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ślub nie zabawaŚlub nie zabawa

10 6

Nie ma się z czego śmiać, dzisiaj wielu osobom się niechce dbać o związek, potrafią się rozwieść z błachych powodów jak pieniądze czy polityka. Małrzeństwo się pielęgnuje całe życie.

15:13, 18.01.2022
Odpowiedzi:2
Odpowiedz

onaaaaaaaa33onaaaaaaaa33

3 6

Pieniądze to nie są błache powody, jeśli ktoś nie zarabia i nie wnosi nic do budżetu domowego to jest to powód do rozwodu jak najbardziej (pomijam sytuacje, gdzie strony się umawiają, że osoba nie pracuje, bo np. wychowuje małe dzieci )

16:13, 18.01.2022

@@@@@@

5 3

Przede wszystkim proponuję "pielęgnować" ortografie, nie ma czegoś takiego jak "małrzeństwo".

Zgadzam się z kimś powyżej, jedzenie, rachunki, ubrania, "przyjemności"-to wszystko kosztuje. Nie pisz głupot, jeżeli pieniądze nie są najważniejsze to są przynajmniej "prawie najważniejsze". A po co komu w domu taki "Ferdek" co do roboty się nie "garnie", w domu też nic nie zrobi, nie odkurzy, nie ugotuje.

18:20, 18.01.2022

&&&&&&&&

5 5

Może chodzi o ,,małżeństwa'' typu Śmieszek-Biedroń , a konkretnie o ustalenie kto tu jest mężem , a kto żoną ?

16:05, 18.01.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

7 7

Nie,no pewnie,lepiej niech dzieci patrzą jak rodzice się żrą między sobą, albo dochodzi do przemocy, to z pewnością jest dla nich lepsze...

16:10, 18.01.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


europejczykeuropejczyk

2 2

Małżeństwo powinno być w ogole zlikwidowane, alimenty tez, w koncu matka pincet plus dostaje ...

00:43, 19.01.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

setaseta

0 0

Co ta menda wyprawia.
Pan jest zerem Panie Ziobro.
Magisterek od siedmiu boleści.
Od takich idiotów obroń nas Panie.

16:07, 19.01.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%