Zamknij
REKLAMA

Wraca pomysł 500+ dla małżeństw! Co na to rząd?

16.06, 17.08.2022 Fakt.pl / KobieceInspiracje.pl
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/
REKLAMA

Po dwóch latach wraca pomysł świadczenia dla małżeństw o dużym stażu. Inicjatywa zasiłku 500+ dla małżeństw w formie petycji trafiła do Sejmu. 

Małżeństwo+ to projekt, który tym razem wyszedł z inicjatywy obywateli. Miałby on wesprzeć małżeństwa pozostające w sakramentalnym związku co najmniej 40 lat. 

Projekt ten miałby, jak piszą autorzy petycji, wyraźnie wpłynąć na warunki życia osób starszych. 

- Zwracamy się z apelem do Wysokiej Izby o uchwalenie ustawy Małżeństwo+. Medal za długoletnie pożycie, który został ustanowiony przed laty, jest pięknym uhonorowaniem dotrzymywania przysięgi małżeńskiej, ale nie pomoże w trudnych chwilach. Oprócz chwil wzniosłych jest proza życia, a więc opieka nad towarzyszem życia, którą małżonkowie świadczą sobie wzajemnie - napisano w petycji. 

Kwota jaką miałyby otrzymać małżeństwa z długoletnim stażem to 500 zł. Nie sprecyzowano jednak, czy miałby to być miesięczny czy jednorazowy dodatek. 

Jak podkreślają autorzy petycji, chcą zwrócić uwagę rządzącym na kryzys małżeństw. 

500+ dla małżeństw. To nie jest nowy pomysł

To powielenie pomysłu sprzed dwóch lat. Wtedy jednak inicjatywa obywatelska trafiła do prezydenta Dudy. W jego ramach projektu proponowano, by pary, które wychowały co najmniej dwójkę dzieci po 50 latach małżeństwa otrzymywały 500 zł, po 55 latach 550 zł, a po 60 latach 600 zł. 

Tamten pomysł przepadł, a jak będzie tym razem? Inicjatywę zachwala była minister rodziny i polityki społecznej, a obecnie europosłanka Elżbieta Rafalska. 

- Piękna inicjatywa. Dzisiaj tyle małżeństw się rozpada, dlatego ten pomysł trzeba przemyśleć. To także element polityki prorodzinnej - mówiła w rozmowie z "Faktem"

Sprawą zajęła się już Komisja do Spraw Petycji. Część z posłów tej komisja ma jednak spore wątpliwości, co do słuszności wprowadzenia świadczenia. 

Niebawem stanowisko w tej sprawie zająć ma Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. 

(Fakt.pl / KobieceInspiracje.pl)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

WdowaWdowa

3 0

A jak byłam 45 latw związku małżeńskim i mąż zmarł, to za karę nie dostanę dodatku. 19:07, 17.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Brawo Brawo

0 1

To się nazywa praktyczna i PRAWDZIWA polityka senioralna i szacunek dl polskich emerytów żebraków Europy , a nie wręczanie śmiesznych blaszanych medalików pod obiektywem w ramach lansowania swojej osoby . 21:22, 17.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HmmmHmmm

2 0

Powinno byc 500+ dla singli co miesiac do konca zycia bo nierodzimy na potege niewychowane dzieciaki, ktore nie szanuja nikogo nawet samych siebie i ktorzy jak widac nie maja w co sie ubierac. Garderoba za mala na kazdym. 21:37, 17.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EmerytEmeryt

1 0

500+powinno byc dla malzenstw . Siedza na kocia lape i 500 +. A nie 500+, roznego rodzaju zasilki. Dziecko wychowasz do wieku szkolnego, i kopanca na droge bo sie niesprawdziles . I alimenty. To jest nie dopomyslenia jakich czasow sie doczekalem. 08:04, 18.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Skurwysyny pisowskieSkurwysyny pisowskie

0 0

Pisiory wont!!!!!!!!!!!! 09:44, 18.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%