Zamknij

Jest nowy kanał w polskiej telewizji! To kolejna propozycja TVP

16:47, 03.10.2022
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/ Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/

Oficjalnie wystartował nowy kanał tematyczny Telewizji Polskiej - TVP Nauka. Ma on zapewnić widzom "fascynujące treści popularnonaukowe w naziemnej telewizji cyfrowej, kablowej oraz technologii satelitarnej". 

TVP Nauka, jak wskazuje w komunikacie dział PR Telewizji Polskiej, to nowy kanał prezentujący treści oparte na faktach i dowodach naukowych, budujący stałą i lojalną widownię realizując misję mediów publicznych

- Nasi widzowie będą mogli uczestniczyć w najważniejszych wydarzeniach naukowych, poznawać dorobek polskich i światowych uczonych w naukach ścisłych, przyrodniczych, technicznych, ekologii, medycynie, naukach o ziemi i naukach społecznych - poinformowano.

Na antenie znajdą się  m.in. znane i lubiane filmy, programy i cykle popularnonaukowe zrealizowane przez Telewizję Polską. Będą to m.in. "Jak to działa?", "Sonda" i "Sonda 2", "Przyrodnik na tropie", "Weterynarze z sercem", "Operacja zdrowie". 

- Miejsce dla TVP Nauka w telewizyjnej rodzinie czekało od dawna. Mamy kanał dziecięcy, kobiecy, nie było nauki, a to przecież oczywiste, że częścią misji telewizji publicznej jest docieranie do widzów z programami popularnonaukowymi. Praca nad tym, żeby najmłodsze pokolenia miały ambicje naukowe i się rozwijały, by rodziny mogły mieć kontakt z dobrym, bezpiecznym programem, tylko pożytki będą z tego wynikać 

- mówił prezes TVP Mateusz Matyszkowicz prezentując jesienną ramówkę.  

TVP Nauka. Gdzie oglądać? 

Nowy kanał Telewizji Polskiej będzie dostępny w telewizji naziemnej. Kanał dostępny będzie także w kilkudziesięciu sieciach kablowych. 

- W ciągu kilku kolejnych dni TVP Nauka znajdzie się w ofercie największego operatora kablowego w Polsce – Grupy Vectra. Abonenci spółek Vectra i Multimedia Polska znajdą TVP Nauka na pozycji 160. Program będzie również dostępny w kilkudziesięciu innych sieciach kablowych, m.in.: Promax, SatFilm, Dolsat, TELPOL, Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa w Toruniu, JMDI, Spółdzielnia Słowianin, Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa Winogrady, East&West -  wskazuje dział PR TVP.

(Źródło: Business Insider / TVP)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(5)

;);)

5 4

Kolejny kanał na którym będą same powtórki.. ;)

19:17, 03.10.2022
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TTVPPTTVPP

1 2

Ale za to dużo , dużo nowych i ciekawych REKLAM !!!

23:14, 03.10.2022

witz2witz2

3 1

Czy będzie to kanał "popularnonaukowy" oparty o "naukowe wywody" prezentowane przez TV Trwam i tego typu stacje? Czy do tego kanału tematy będą rekomendowane przez Rydzyka, Czarnka i im podobnych "naukowców"?

23:25, 03.10.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

11111111

4 3

Kanał dla propagandy i kłamstw,ludzie obudżcie się ,po prostu walą was w rogi codziennie ,to kolejna zbędna rzecz do wydawania naszych pieniędzy

08:37, 04.10.2022
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

@1111@1111

3 1

A dokładniej do wydawania 2 mld zł rocznie z naszych podatków. A problemy ze szpitalami i lekarzami jak były tak są. Brakuje lekarzy, na karetki czeka się godzinami.

10:27, 04.10.2022

TelewizorekTelewizorek

1 1

"W tyle wizji" najlepszy program w TVP INFO👍

15:41, 04.10.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KresekKresek

0 0

Dobra informacja, ale jak zwykle niepełna. UWAGA dla odbiorców telewizji naziemnej, z własnej anteny. TVP Nauka nadaje na multipleksie próbnym Telewizji Polskiej. Tam gdzie był nadawany program o nazwie "TVP3 Warszawa HEVC". To jest ta sama grupa gdzie są "TVP Rozrywka HEVC", "TVP Dokument HEVC" i od niedawna "TVP Polonia HEVC". Oczywiście teraz większość programów jest HEVC, ale tylko w tej grupie "HEVC" jest w nazwie programu. Trzeba przestroić telewizor lub dekoder. Można też przeprogramować tylko multipleks próbny, ręcznie, na kanale z którego się go odbiera.

09:23, 05.10.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%