Policjanci CBŚP, pod nadzorem Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej przeprowadzili kolejne działania ukierunkowane na eliminowanie nielegalnej broni. Podczas ostatniej akcji przejęli 134 jednostki broni palnej, 54 sztuki istotnych elementów broni i prawie 1,9 tys. sztuk amunicji. Tym razem do sprawy zatrzymano 2 osoby.
- Jest to kolejne uderzenie w rynek nielegalnej broni i amunicji w ramach śledztwa, w którym występuje łącznie 36 podejrzanych - wskazuje policja.
Sprawa jest prowadzona od blisko 2 lat przez policjantów z Zarządu w Lublinie Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie.
Pierwsze uderzenie w zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie zajmowali się nielegalnym handlem bronią palną i amunicją nastąpiło w połowie 2021 roku. Wówczas to policjanci zatrzymali 7 osób i przejęli m.in. 183 jednostki broni palnej krótkiej, 103 szt. broni palnej długiej, 73 szt. istotnych elementów broni palnej (np. lufy, zamki, baskile), a także ok. 3 tys. sztuk amunicji różnego rodzaju, 2 granaty bojowe, pocisk artyleryjski i 200 zapalników do materiałów wybuchowych.
Kolejne skoncentrowane działania policjanci przeprowadzili pod koniec 2022 roku, kiedy to zatrzymali 13 osób oraz zabezpieczyli 146 jednostek broni palnej, ponad 30 sztuk istotnych elementów broni i ponad 2 tys. sztuk amunicji.
Na tym jednak nie koniec, bo policjanci CBŚP uderzyli znowu, tym razem na terenie województw łódzkiego i śląskiego zatrzymano 2 osoby, które usłyszały zarzuty posiadania broni palnej i amunicji bez wymaganego pozwolenia.
- Zatrzymanym grozić może kara do 8 lat pozbawienia wolności. Łącznie podczas akcji policjanci zabezpieczyli 134 jednostki różnej broni palnej (długiej, krótkiej i pistolety maszynowe), 54 sztuki istotnych elementów broni, a także prawie 1900 sztuk amunicji. Broń była przechowywana w różny sposób, czasem skrajnie niebezpieczny, tj. naładowana lub z dostępem dla osób postronnych. Zabezpieczone przez policjantów jednostki broni oraz inne przedmioty zostaną poddane szczegółowej analizie przez śledczych, którzy będą teraz ustalać m.in. to czy przejęta broń mogła być wykorzystana do popełnienia przestępstw - wskazuje policja.
W akcji uczestniczyli funkcjonariusze z Zarządu w Lublinie, Łodzi i Wydziału dz. Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej i Aktów Terroru Centralnego Biura Śledczego Policji, których wsparli specjaliści z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.
Łącznie w toku postępowania zabezpieczono 571 jednostek broni palnej w tym: 328 sztuk broni długiej, 232 sztuki broni krótkiej, 11 pistoletów maszynowych, 186 istotnych części broni palnej oraz ponad 8,8 tys. sztuk amunicji różnego kalibru.
re 08:35, 04.04.2023
Bronia ...bronią..... ale miejscowym POlitycznym Obiecywaczom lansik na swoim nauczycielu nie bardzo wyszedł .... Jak wynika z przecieków z otoczenia mistrza POdobno ktoś z miejscowego aktywu PO (Darek ...Arek ...czy Jarek ?) donosi mistrzowi kanfabulacji , że we Włocławku elektorat jest baaaardzo krytycznie nastawiony do POwiatowy Łorganizacji POrtyjny PO dwóch kadencjach . Widocznie już nie tylko na wyborców , ale i na siebie donoszą .
???????14:32, 04.04.2023
Czy to są zdjęcia z Brukseli ??????????
,,Policja weszła do siedziby Europejskiej Partii Ludowej w Brukseli! Skonfiskowano komputery
Portal Euractiv poinformował, że belgijska policja weszła do siedziby Europejskiej Partii Ludowej w Brukseli. Funkcjonariusze skonfiskowali znajdujące się tam komputery........,,
Asa08:17, 05.04.2023
Dostęp do broni powinien być powszechny. A tymczasem politycy i ich służby go demoralizują.
re CWL....08:27, 05.04.2023
Nie POdoba ci się styl kunwersacji ? Przecież to styl nowopartyjny ...POstęPOwy , POlitycznie POprawny .
Spieprzaj dziadu13:50, 05.04.2023
Stare flinty, nadają się do ozdoby na ścianę. Trzeba poczekać aż skończy się wojna za miedzą a wtedy będzie w czym wybierać.
1 0
A co to za bełkot!!!!!???????🤣🤣🤣