Dzisiaj nad Polską pojawiła się chmura dwutlenku siarki, która przemieściła się z Islandii po ostatniej erupcji tamtejszego wulkanu. Ta toksyczna chmura, obejmująca już niemal całą Europę, dotarła teraz do północno-zachodniej części kraju.
Erupcja wulkanu na Islandii spowodowała powstanie ogromnej chmury dwutlenku siarki, która rozprzestrzeniła się nad Europą.
W ciągu ostatnich dni chmura ta przemieściła się nad Wielką Brytanię, a dziś jej obecność zauważono w północno-zachodniej Polsce - w miastach takich jak Świnoujście, Szczecin czy Koszalin.
Dwutlenek siarki to bezbarwny gaz o ostrym i gryzącym zapachu, który może stanowić poważne zagrożenie zdrowotne.
Wysokie stężenie tego gazu podrażnia drogi oddechowe, a w ekstremalnych przypadkach może być toksyczne dla ludzi, zwierząt i roślin. U ludzi kontakt z gazem może prowadzić do podrażnień skóry, bólu, a nawet do powstania pęcherzy.
Jest on również istotnym składnikiem smogu, a jego długotrwała obecność może zwiększać ryzyko chorób serca.
Mimo to, obecne stężenie dwutlenku siarki w Polsce jest na tyle niskie, że nie stanowi poważnego zagrożenia.
Chmura dwutlenku siarki rozprzestrzeniła się od Portugalii przez Hiszpanię, Francję, Niemcy, aż po Polskę, Bałtyk, Estonię, Finlandię, Szwecję i Norwegię.
Najwyższe stężenia tego gazu zarejestrowano nad Francją, Hiszpanią, środkowym Bałtykiem oraz południową Finlandią.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Rowerzystka zginęła pod kołami ciężarówki
Tiry na tory!
Tory
13:28, 2025-07-01
Z Południa odchodzi wikary, nowego nie będzie
Współczuję mieszkańcom wsi, gdzie ten ksiądz został proboszczem. A kochankę z internatu też zabrał?
hmm
13:23, 2025-07-01
Start robót na Kruszyńskiej znów przesunięty
Bardzo długo budują te obiekty. Przeciętny czas od wejścia na budowę to 6-8 miesięcy. Ale niestety właściciel robi to dwa razy dłużej, łączny czas będzie ponad rok od wejścia na budowę! Wynika to z tego, że dobór najemców jest tragiczny więc i otwarcie będzie zobaczycie słabe. Będą otwierane pojedyncze sklepy osobno, nic jednocześnie. Jeszcze wiele sklepów będzie się szykować miesiącami po otwarciu pierwszych. Wiecie że powstanie tam mnóstwo takich samych sklepów, celem zabetonowania naszego rynku. Rossmann zamiast DM a właściciel Niemiec nie ogarną?
DM kiedy
13:03, 2025-07-01
„Prezydent, jak błękitny anioł”. Maryla wspomina
starucha się naćpała zobaczyła niebieskiego smerfika hihihi
jiyt
13:02, 2025-07-01
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz