Do godziny 12:00 we Włocławku do urn poszło ponad 22 proc. uprawnionych wyborców. Przed wieloma komisjami ustawiają się kolejki chętnych do głosowania. Trzeba swoje odczekać.
Czytelnicy Dzień Dobry Włocławek informują, że przed obwodowymi komisjami wyborczymi ustawiają się długie kolejki chętnych wyborców.
25 minut czekaliśmy w kolejce przed jedną z komisji. Mnóstwo ludzi, kolejka taka, że aż się zawijała, byliśmy koło 10:00 w Szkole Podstawowej nr 2 na osiedlu Kazimierza Wielkiego
- informuje jeden z włocławian.
"Pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją"
Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja w niektórych komisjach we Włocławku. W tych, które znajdują się m.in. w szkołach na os. Kazimierza Wielkiego lub os. Południe wyborców jest bardzo dużo.
- Stoimy od 11:40. Ciekawe, o której dostanę kartę. To moje któreś z rzędu wybory w życiu i pierwszy raz spotykam się z sytuacją, że stoję i czekam w kolejce - mówi nam kobieta, która głosowała w Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Papieżka.
W SP nr 23 na Jednostce E frekwencja w jednej z komisji wyborczych na godzinę 12:00 wynosiła już 27 proc. uprawnionych.
W całym mieście do południa w głosowaniu wzięło udział 22,04 proc. uprawnionych włocławian.
Najwyższa frekwencja do godz. 12:00 jest w OKW nr 59 (SP nr 18). Zagłosowało tam ponad 31 proc. uprawnionych.
Najniższa frekwencja jest w komisji w Inkubatorze przy ul. Toruńskiej. Zagłosowało tam 11 proc. wyborców.
[ZT]60065[/ZT]
Nie wszędzie tak jest
Nie we wszystkich komisjach we Włocławku jest wysoka frekwencja. Zdecydowanie mniej wyborców jest OKW w Śródmieściu.
- Głosowałem w Browarze B., tam czekałem dosłownie chwilę, żeby otrzymać kartę do głosowania - mówi włocławianin.
Spokojnie jest także w obwodowych komisjach znajdujących się m.in. w Zakładzie Aktywności Zawodowej, a także w bibliotece na ul. Warszawskiej i Szkole Podstawowej nr 10.
- U nas w SP 10 do godziny 12:00 zagłosowało 20 proc. uprawnionych - słyszymy od jednego z członków OKW w szkole przy ul. Starodębskiej.
Głosujemy do godz. 21
We Włocławku mieszkańcy mogą głosować w 68 obwodowych komisjach wyborczych. Wybieramy 13 posłów z okręgu nr 5 i senatora z okręgu nr 13.
[ZT]59969[/ZT]
Do chwili zakończenia głosowania trwa cisza wyborcza. Za jej złamanie grozi grzywna w wysokości nawet 1 mln zł. W tym czasie niedopuszczalna jest jakakolwiek forma agitacji, w tym wystąpienia publiczne, publikacje prasowe dotyczące poszczególnych kandydatów i publikowanie sondaży.
Zakazane jest również np. naklejanie plakatów promujących komitety lub kandydatów i poruszanie się samochodem, na którym zamieszczone są ogłoszenia wyborcze. Zakaz dotyczy również internetu.
2 6
U mnie to samo