Zamknij

Jak szybko znaleźć pracę w Warszawie?

09:08, 23.05.2018 artykuł partnera Aktualizacja: 09:08, 23.05.2018
Skomentuj Fot. materiał partnera Fot. materiał partnera

Szukanie pracy w Warszawie jest łatwiejsze niż w mniejszych miastach dzięki dużej ilości i różnorodności ofert pracy w stolicy. Żeby szybko znaleźć pracę, najlepiej skorzystać z usług ekspertów lub pracujących znajomych, można też samodzielnie rozsyłać aplikacje w odpowiedzi na wybrane oferty.

Znajomi czy specjaliści – kto szybciej pomoże znaleźć pracę w Warszawie?

Zarówno znajomi pracujący w stolicy, jak i eksperci z biura agencji zatrudnienia mogą pomóc w znalezieniu dobrej oferty pracy. Kandydaci z polecenia przez sprawdzonych pracowników mają większe szanse w procesie rekrutacyjnym niż kandydaci „z ulicy”. Należy jednak pamiętać o tym, że ktoś ręczy za takiego kandydata – może to kłaść na niego dużą presję.

Mniejszy stres generuje szukanie pracy przez agencję zatrudnienia, a może być równie skuteczne, a nawet skuteczniejsze. Najlepsze agencje prowadzą działalność jednocześnie stacjonarnie w biurach i online, np. randstad.pl. Zgłoszenie się do agencji pracy to rozwiązanie dla osób poszukujących pracy, które mają wysokie lub niskie kwalifikacje. Agencje oferują pracę tymczasową i stałą, w zależności od tego, czego się poszukuje. Decydując się na usługi agencji pracy, warto najpierw sprawdzić, czy działa legalnie – można to zrobić na stronie udostępniającej Krajowy Rejestr Agencji Zatrudnienia.

Niezależnie od tego, czy korzysta się z pomocy znajomych, czy agencji pośrednictwa pracy, warto tworzyć własną markę (jako rzetelnego i zmotywowanego pracownika) i budować relacje z ludźmi obracającymi się w danej branży.

Rozsyłanie i roznoszenie aplikacji – daj się poznać pracodawcy

Samodzielne szukanie pracy w Warszawie też może być skuteczne, ale wymaga wytrwałości. Nawet jeśli nie udało się otrzymać pracy po jednej, dwóch czy nawet pięciu rozmowach kwalifikacyjnych, nie warto się poddawać. Można za to zmienić strategię rozsyłania aplikacji i warto pomyśleć nad ulepszeniem CV, by było bardziej nowoczesne i przejrzyste, warto też dodać do niego zdjęcie.

Aplikacje najlepiej składać na stanowiska, na które spełnia się wymagania pracodawcy. Często osoby bez wymaganego doświadczenia lub umiejętności są odrzucane już na pierwszym etapie rekrutacji. Nie oznacza to, że nie należy próbować dostać się na stanowiska powyżej aktualnych kwalifikacji. W takich przypadkach warto osobiście składać dokumenty, jeśli jest taka możliwość. Podczas wizyty u pracodawcy można dać się poznać z dobrej strony i podkreślić chęć rozwoju i gotowość do uczestnictwa w szkoleniach.

Samodzielne rozsyłanie aplikacji „w ciemno” może równie szybko przynieść efekty co inne metody szukania pracy w Warszawie. Wiele zależy od kwalifikacji, doświadczenia i od szczęścia.

Anna Harasymiuk

Czytaj także: Czy w Warszawie łatwo znaleźć pracę w IT?

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%