Junior Anwilu bohaterem spotkania! TKM Wygrywa

19:06, 15.10.2014 K.O
Skomentuj fot. Krzysztof Osiński fot. Krzysztof Osiński

Bardzo udanie zainaugurowali III-ligowe rozgrywki koszykarze TKM-u. Przed własną publicznością włocławianie pokonali Noteć Inowrocław 75:51.

TKM walkę o mistrzostwo III ligi powinien rozpocząć w ubiegłym tygodniu. Mecz pierwszej kolejki z MCHKK Chełmno został jednak przełożony na prośbę zespołu z Chełmna.

W drugiej kolejce włocławianie przed własną publicznością podjęli Noteć Inowrocław. TKM mecz rozpoczął od mocnego uderzenia i prowadzenia 5:0. Goście szybko jednak opanowali nerwy i gra się wyrównała. Ostatecznie pierwszą kwartę minimalnie wygrali goście 13:12.

Druga kwarta rozstrzygnęła o losach spotkania. Dzięki dobrej obronie i szybkiemu atakowi TKM osiągnął aż 17-punktową przewagę. W drugiej połowie mecz toczył się praktycznie kosz za kosz. Trener Grzegorz Kożan umiejętnie rotował składem i gospodarze utrzymywali bezpieczne prowadzenie.

Ostatecznie TKM pokonał Noteć Inowrocław 75:51. We włocławskiej drużynie wyróżnił się Bartosz Jankowski, junior Anwilu Włocławek. „Jankes” zdobył 27 punktów i był motorem napędowym TKM-u.

- Zagraliśmy bardzo dobrze w obronie, agresywnie kryliśmy jeden na jednego – mówi Grzegorz Kożan, trener TKM-u. Szczelna defensywa umożliwiała nam szybki atak i zdobywanie łatwych punktów. W drugiej połowie zagraliśmy mądrze. Bartosz Jankowski wymuszał na przeciwnikach faule i w bardzo wszechstronny sposób zdobywał punkty.

Punkty dla TKM-u zdobywali: Jankowski 27(3x3), Wronkowski 9, Zych M 8 (1x3), Marchlewski 8, Barański 6, Ręgocki 6, Warszawski 5, Kijewski 4, Chojnacki 2.