Anwil odczarował Halę Mistrzów. Czarni rozbici po przerwie

20:09, 06.12.2014 A.K
Skomentuj Fot. Krzysztof Osiński Fot. Krzysztof Osiński

Świetna postawa Andrei Crosariola i znakomita gra drużyny w drugiej połowie pozwoliły Anwilowi pokonać Energę Czarnych Słupsk 76:70. Była to pierwsza wygrana "Rottweilerów" w tym sezonie w Hali Mistrzów.

Początek meczu był znakomity w wykonaniu Andrei Crosariola. Widać, że włoski center wreszcie wyszedł na parkiet zmobilizowany i od razu mieliśmy z tego wielki pożytek. Lider Anwilu zaczął od efektownego bloku, by potem dobrymi akcjami pod koszem zdobyć 8 z 10 pierwszych punktów włocławian. Rywale jednak nie odpuszczali i za sprawą Nowakowskiego, Frankilna i Shiloha mecz był bardzo wyrównany.

W połowie kwarty było 11:12, po całych 10 minutach rywale prowadzili już 25:19. Dobrą zmianę dał Gruszecki, świetnie rozgrywał Franklin, a pod koszami znakomicie spisywał się Eziukwu. Trzeba dodać, że kilka razy rywale zdobywali akcje z łatwych pozycji, wcześniej zupełnie gubiąc swoich obrońców.

Początek drugiej kwarty był bardzo obiecujący. Najpierw za 3 trafił Eutitavicius, a potem fantastycznie między sobą grali Hajrić i Crosariol, wymieniając się podaniami i na zmianę kończąc skutecznie ataki Anwilu. Niestety mimo to wciąż to goście prowadzili różnicą kilku punktów.

W grze naszego zespołu dawało się dostrzec jedynie momenty agresywnej i skutecznej gry. To Czarni wciąż nadawali ton wydarzeniom w Hali Mistrzów. Gdy punkty po przechwycie zdobył Simon, za 3 przymierzył Nowakowski. Po 17 minutach gry było już 30:40. Nieco nadziei wlał w serca włocławskich kibiców Krajniewski, który zdobył swoje pierwsze punkty w lidze dla Anwilu, trafiając za 2, ale po chwili wszystko wróciło do "normy". Po dwóch kwartach Czarni prowadzili 44:34.

Trzecia kwarta, to usilna walka Anwilu o dogonienie rywali i co najważniejsze zakończona sukcesem. Po trafieniu Shiloha w pierwszej akcji mocna obrona włocławian i skuteczność Vaughna, Simona i Crosariola pozwoliły na wygranie kolejnych minut 9:0 i dojście do stanu 45:46.

Dalsze akcje tej odsłony, to koszykarska wymiana ciosów, w której nie brakowało też błędów po obu stronach. W Anwilu wciąż skuteczny był Crosariol, w ekipie Czarnych Frankiln i Shiloh. Gdyby nie pudłowane wolne gospodarze szybciej by wyrównali, a tak to uczynił to w ostatniej akcji trójką Konrad Wysocki. Po 30 minutach był remis po 56.

O tym, że czwarta kwarta będzie prawdziwą "nerwówką", świadczyły pierwsze akcje obu ekip, które były nieudane. Gdy niemoc przełamał Shiloh, punktami odpowiedział Hajrić. Gdy za 3 trafił Gruszecki, akcję "2+1" wykonał Wysocki. Pierwsze od wielu minut prowadzenie Anwil osiągnął po pięknym wsadzie Crosariola (63:61). Do końca meczu pozostawały 4 minuty.

Ale włocławianie prowadzenia nie oddali już do końca. Dobra obrona sprawiła, że goście nie mieli pomysłu na zdobywanie punktów w końcówce. Nasi koszykarze wykonali w ostatnich minutach wiele rzutów wolnych, z których większość była celna. Anwil odczarował Halę Mistrzów i wygrywając 76:70 po raz pierwszy w sezonie odniósł sukces na własnym parkiecie.

Anwil Włocławek - Energa Czarni Słupsk 76:70

Anwil: Crosariol 20, Simon 18, Wysocki 13, Hajrić 11, Vaughn 8, Eitutavicius 3, Krajniewski 2, Surmacz 1, Raczyński 0.

Energa Czarni: Shiloh 19, Franklin 13, Gruszecki 13, Eziukwu 10, Nowakowski 9, Mokros 2, Seweryn 2, Śnieg, Borowski 0, Trajkovski 0.