Włocłavia przegrała z Cuiavią Inowrocław 0:4. W całej rundzie jesiennej włocławianie wywalczyli zaledwie 3 punkty

19:05, 18.11.2015 K.O
Skomentuj fot. Ap fot. Ap

Po równi pochyłej spada Włocłavia. W ubiegłym sezonie włocławianie spadli z III ligi, tegoroczne rozgrywki również rozpoczęli fatalnie.

W ubiegłym sezonie klub z Włocławka zmagał się z wieloma problemami, głównie finansowymi, co zmusiło zarząd do przebudowy zespołu. Drużyna złożona głównie z juniorów nie sprostała wymaganiom III ligi. Przez cały sezon Włocłavia wywalczyła zaledwie 8 punktów, zajęła ostatnie miejsce w lidze i spadła do IV ligi.

Tegorocznych rozgrywek Włocłavia również nie może zaliczyć do udanych. Przed sezonem ponownie doszło do dużych roszad w składzie, a kadrę zespołu zasilili głównie zawodnicy, którzy nigdy wcześniej nie występowali na poziomie IV ligi. Słaby początek rozgrywek sprawił, że z funkcją trenera pożegnał się wieloletni kapitan zespołu Marcin Piotrowski. Zastąpił go doskonale znany we Włocławku Wiesław Borończyk, zmiana szkoleniowca nie wpłynęła jednak na poprawę wyników sportowych klubu.

Przez całą rundę jesienną Włocłavia wywalczyła zaledwie 3 punkty. Sezon rozpoczęli od serii 11 porażek z rzędu. Przełamanie przyszło dopiero w 12 kolejce. Włocłavia pokonała na wyjeździe Promień Kowalewo Pomorskie 2:1. Do końca rundy jesiennej włocławianie nie zdobyli już żadnego punktu.

W miniony weekend awansem rozegrana została pierwsza kolejka rundy wiosennej IV ligi. Włocłavia zmierzyła się na własnym stadionie z Cuiavią Inowrocław. Od pierwszego gwizdka sędziego optyczną przewagę mieli goście, którzy pierwszą bramkę zdobyli w 23 minucie gry. Ze stałego fragmentu gry Dawida Litkę pokonał Michał Kruszczyński. W pierwszych 45 minutach nie padło więcej bramek.

[ZT]18929[/ZT]

Drugą połowę goście rozpoczęli od błyskawicznych ataków. Zaledwie 7 minut po wznowieniu gry Cuiavia prowadziła już 2:0. Na listę strzelców ponownie wpisał się Kruszczyński. Napastnik zespołu z Inowrocławia potrzebował zaledwie 4 minut, żeby jeszcze podwyższyć prowadzenie swojego zespołu. Swoje trzecie trafienie w tym meczu Kruszczyński zaliczył w 56 minucie gry. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego, w 90 minucie gry, wynik ustalił Kamil Skonieczka.

Włocłavia Włocławek - Cuiavia Inowrocław 0:4 (0:1)
Kruszczyński 23, 52, 56, Skonieczka 90'

Włocłavia: Litka, Chwiałkowski, Dewil (80 Boruczkowski), Haberski, Kapeliński (46 Jaroszewski), Kosowski, Olszewski, Przybysz, Rogalski, Romanowski, Wichliński (46 Zuzo).

Cuiavia: Piernik, Kempski, Kucharski (59 Skonieczka), Jastrzembski, Timm, Hulisz, Kruszewski, Rybczyński, Springer, Marciniak (68 Kłosowski), Kruszczyński.

W 16 spotkaniach Włocłavia zdobyła zaledwie 3 punkty. Przyszłoroczną rywalizację włocławianie rozpoczną wyjazdowym meczem z Unią Solec Kujawski. Jednak o utrzymanie w IV lidze będzie bardzo trudno.