Piotr Wiśniewski i Ola Witczak zwyciężyli w klasyfikacji generalnej tegorocznej edycji Vladislavia Cross

19:11, 19.11.2015 K.O
Skomentuj fot. Krzysztof Osiński fot. Krzysztof Osiński

Na terenach leśnych włocławskiego Zawiśla odbył się 6., ostatni w tym roku, etap Vladislavia Cross. Pomimo deszczu udział wzięło 30-stu zawodników, w tym 15 w ramach projektu 50+ Fundacji Anwil dla Włocławka. Panowie biegli na dystansie 7,5 km, panie 5 km.

Wśród mężczyzn wygrał Piotr Wiśniewski z czasem 28,4 min, drugi był Waldemar Młynarczyk. Trzecie miejsce zajął Marcin Chmielewski. Jako kolejni linię mety przekroczyli: Marcin Gabryelski, Adam Olszewski, Kamil Kaczorowski, Andrzej Gronkowski, Marcin Pawłowski, Roman Berebecki, Gabriel Wiczkowski, Jan Bujalski, Maciej Horodyski, Jan Gomulak, Michał Gallus, Piotr Kącki, Nił Prokopowicz, Sławomir Fiodorowicz, Henryk Przygocki.

Wśród kobiet najszybsza była Ola Witczak z czasem 23,55 min. Tuż za nią inię mety minęła Justyna Sztypka. Na najniższym stopniu podium stanęła Jolanta Wiczkowska. Kolejne linię mety przekroczyły: Natalia Rosińska, Danuta Stolarska, Halina Szafran, Monika Kaczmarek, Julita Szczepankiewicz, Krystyna Bujalska, Elżbieta Prokopowicz, Teresa Gomulak, Jolanta Gientka.

Szósty etap był jednocześnie ostatnim w tym roku. W klasyfikacji generalnej mężczyzn znalazło się 39 biegaczy. W całym cyklu zwyciężył Piotr Wiśniewski, który wywalczył 99 punktów. Drugie miejsce zajął Waldemar Młynarczyk (77 punktów). Na najniższym stopniu podium stanął Andrzej Gronkowski (61 punktów).

Wśród kobiet sklasyfikowano 18 biegaczek. Z 40 punktami na koncie cały cykl wygrała Ola Witczak. Drugie miejsce zajęła Jolanta Wiczkowska (24 punkty). Na trzecim miejscu uplasowała się Natalia Rosińska (23 punkty).