Horror w Hali Mistrzów. Rosa przytłoczyła Anwil i prowadzi 2:1

22:23, 17.05.2016 A.K
Skomentuj Fot. K. Osiński Fot. K. Osiński

Choć kibice zrobili prawdziwe piekło w Hali Mistrzów, to nasi koszykarze nie wytrzymali presji i ulegli Rosie Radom. Goście przez całe 40 minut kontrolowali mecz i wygrali 71:56.

Wiadomo było, że mecz nr 3 wywoła wręcz olbrzymie emocje i będzie kosztował obie ekipy wiele nerwów, ale można było przypuszczać, że to goście nie wytrzymają presji Hali Mistrzów, a włocławianie będą się czuć jak ryba w wodzie. Niestety w pierwszej kwarcie przegranej aż 8:23 było dokładnie na odwrót.

Obrona Anwilu nie przypominała czołowej defensywy w lidze, radomianie rozbijali ją z łatwością. Pierwsze 8 punktów zdobyli wyłącznie spod kosza, w dalszych fragmentach trafili 4/5 rzutów za 3 punkty (przy 1/6 Anwilu). Dość powiedzieć, że pierwsze punkty gospodarze zdobyli dopiero w swojej piątej akcji ofensywnej, było wtedy 2:6. Po kolejnych dobrych akcjach Adamsa i Sokołowskiego było już 2:11. Humory tylko na chwilę poprawiła nam trójka Jelinka, bo za moment tym samym odpowiedzieli Thomas i Jeszke. Niezłe wejście miał Hajrić, a wynik kolejną trójką ustalił Thomas.

W drugiej kwarcie Anwil się przebudził i toczył wyrównaną walkę. Problemem były faule, bo wcześniej po drugim musiał odpoczywać Dmitriew, za moment to samo przytrafiło się Tomaszkowi i Łączyńskiemu. Ale trójki Jelinka i Andjusicia oraz kontra "Łączki" zmusiły trenera Wojciecha Kamińskiego do wzięcia czasu (18:25).

Niestety po przerwie Rosa wróciła do swojej znakomitej gry. Dyrygował nią Thomas, a napędzali Sokołowski i Szymkiewicz. Były skrzydłowy Anwilu do długiej przerwy miał na koncie już 14 punktów. W grze ofensywnej włocławian było za dużo niedokładności, zaś w obronie nasi koszykarze często nie nadążali za rywalami. Po dwóch kwartach było 26:40 i gospodarze mieli twardy orzech do zgryzienia na druga połowę.

Trzecia kwarta była tak naprawdę ostatnią szansą Anwilu na odwrócenie losów meczu. Niestety włocławianie zamiast odrabiać straty i tę część przegrali (12:22). Rosa była lepsza właściwie w każdym elemencie, od obrony, po atak i zbiórki ofensywne. W naszej grze było za dużo chaosu i strat.

Jedynie początek był niezły, a błyszczał Tomaszek. Jednak im dalej w las tym gorzej. Wręcz fantastycznie grał Sokołowski, a w ofensywie dzielnie wspierał go Adams. Ku rozpaczy fanów Anwilu żadne próby, w tym wejście na parkiet Bartosza Diduszki, który wrócił do gry po kontuzji, nie przyniosły rezultatu. Bezradny był nawet Jelinek, a dzieła zniszczenia Anwilu dopełnił w ostatniej sekundzie kwarty Sokołowski, który trafił po kontrze Rosy. Po 30 minutach było już 38:62.

Ostatnia kwarta była jedynie formalnością. W końcówce Rosa ewidentnie odpuściła, oszczędzając siły na kolejny mecz, dzięki czemu Anwil odrobił część strat. Ostatecznie goście wygrali zasłużenie i prowadzą w półfinale 2:1. Anwil, który przegrał po raz pierwszy w Hali Mistrzów, w czwartek musi wygrać, jeśli chce zachować szanse na awans do finału. Początek mecz nr 4 o 17.50.

Anwil Włocławek - Rosa Radom 56:71 (8:23, 18:17, 12:22, 18:9)

Anwil: Jelinek 14, Andjusić 10, Tomaszek 9, Łączyński 8, Diduszko 5, Bristol 4, Stelmach 3, Skibniewski 2, Chyliński 1, Warszawski 0, Dmitriew 0.

Rosa: Sokołowski 26, Thomas 13, Adams 11, Szymkiewicz 6, Wika 6, Zajcew 5, Jeszke 3, Hajrić 1, Zegzuła 0, Schenk 0, Bonarek 0.