07:22, 30.05.2016 K.O
Skomentuj fot. Krzysztof Osiński fot. Krzysztof Osiński

Na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku rozegrano finał Pucharu Polski kobiet, pomiędzy Medykiem Konin i Górnikiem Łęczna. Zespół z Konina zwyciężył 3:0.

Było to kolejne wielkie wydarzenie piłkarskie w naszym mieście. Poraz kolejny niezawiodła publiczność. Na trybunach zasiadło ponad 1100 osób, które gromko dopingowały dwie najlepsze drużyny w kraju.

Medyk prowadzenie uzyskał już w 16 minucie gry. Bramkę zdobyła Agata Tarczyńska, która w sytuacji sam na sam pokonała Dorotę Wilk. Kolejne bramki padły już w drugiej części meczu. W 57 minucie strzałem głową prowadzenie Medyka powiększyła Katarzyna Daleszczyk. Wynik meczu ustaliła najbardziej doświadczona zawodniczka na boisku, która technicznym strzałem pokonała bramkarkę Górnika w 81 minucie spotkania.

Medyk Konin – Górnik Łęczna 3:0 (1:0)

Bramki: Agata Tarczyńska 16, Katarzyna Daleszczyk 57, Anna Gawrońska 81

Medyk: 48. Anna Szymańska - 14. Dagmara Grad, 7. Radosława Sławczewa, 18. Maria Ficzay - 5. Aleksandra Sikora, 17. Katarzyna Daleszczyk, 23. Patrycja Balcerzak, 21. Lilana Kostowa, 4. Paulina Dudek (81, 13. Paulina Zawiślak) - 22. Agata Tarczyńska, 9. Anna Gawrońska (90, 8. Natalia Chudzik)

Górnik: 1. Dorota Wilk - 23. Jagoda Szewczuk, 21. Marlena Hajduk, 4. Natasza Górnicka, 5. Dominika Kwietniewska - 8. Ewelina Kamczyk, 6. Paulina Kawalec (70, 16. Kasandra Parczewska), 17. Agata Guściora, 11. Patrícia Hmírová, 25. Agnieszka Jędrzejewicz (56, 10. Weronika Zawistowska) - 19. Anna Sznyrowska (76, 9. Dżesika Jaszek)

- Gratuluję zwycięzcy oraz finaliście tegorocznej edycji Pucharu Polski – mówił tuż po spotkaniu Eugeniusz Nowak, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. - Zawodniczki stworzyły bardzo dobre widowisko, a wynik nie do końca odzwierciedla to, co działo się na murawie. Cieszy mnie ciągły rozwój kobiecej piłki nożnej oraz to, że we Włocławku również powstała żeńska drużyna piłkarska.

W ceremonii wręczenia pucharów i medali udział wziął również prezydent Włocławka.

- Serdecznie gratuluje zawodniczkom świetnego widowiska sportowego na naprawdę wysokim poziomie, które przed chwilą mogliśmy oglądać – mówi Marek Wojtkowski. - Wielkie ukłony kieruję również na ręce pana prezesa Nowaka, dzięki któremu Włocławek miał swoje święto kobiecej piłki nożnej. Dziękuję kibicom i organizatorom, liczę, że to nie ostatnie takie wydarzenie w naszym mieście, szczególnie, że bardzo prężnie rozwija się WAP.

Współorganizatorem meczu była Włocławska Akademia Piłkarska, która występuje na co dzień w III lidze.