17:28, 19.08.2016 K.O
Skomentuj fot. Olga Zachwieja fot. Olga Zachwieja

Na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji piłkarze Włocłavii zainaugurowali V-ligowe rozgrywki. Pierwszym rywalem naszego zespołu byli Zjednoczeni Piotrków Kujawski.

Przed sezonem w klubie z Włocławka doszło do wielu zmian. Na ławkę trenerską powrócił Marcin Piotrowski, mocno przebudowany został także skład zespołu.

Przygotowania do sezony trwały około 6 tygodni. W tym okresie piłkarze zdążyli rozegrać 5 spotkań sparingowych. W pierwszym z nich włocławianie pokonali Orła Służewo 4:2. Następnie wyraźnie ulegli Unii Janikowo 1:3. Wygrać udało się w Kruszwicy, gdzie Włocłavia pokonała Gopło 2:1. Kolejny mecz kontrolny włocławianie rozegrali w Lubrańcu, gdzie zremisowali z miejscowym MGKS-em 2:2. Na koniec przygotowań Włocłavia zmierzyła się na wyjeździe z Łubienianką Łubień Kujawski. W tym meczu padł remis 1:1. Klub miał zaplanowany jeszcze jeden sparing, na stadionie OSiR miał się zmierzyć ze Zdrojem Ciechocinek, jednak ostatecznie do meczu nie doszło. W ostatniej chwili klub z Ciechocinka odwołał przyjazd do naszego miasta z powodu kłopotów kadrowych.

Pierwsza połowa inauguracyjnego spotkania przebiegała w dobrym tempie. Obydwa zespoły stwarzały sobie sytuacje do strzelenia bramki, zabrakło jednak skuteczności i na gole kibice poczekać musieli do drugiej połowy meczu.

Wynik otworzył, w 48 minucie gry, Seweryn Hełminiak, który przeją niedokładnie wybitą piłkę przez obronę gospodarzy i strzałem z bliskiej odległości nie dał szans Bartłomiejowi Szablewskiemu. Goście z prowadzenia cieszyli się zaledwie 17 minut. W 65 minucie gry w polu karnym rywali faulowany był jeden z zawodników gospodarzy i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Paweł Komorowski i pewnym uderzeniem doprowadził do remisu. Ostatnie minuty spotkania były dość nerwowe, żadna z drużyn nie potrafiła już jednak zdobyć kolejnej bramki.

Włocłavia Włocławek - Zjednoczeni Piotrków Kujawski 1-1 (0-0)
Paweł Komorowski 65, Seweryn Hełminiak 48

Włocłavia: Bartłomiej Szablewski, Artur Wojnowski (69 Marcel Krosnowski), Mikołaj Gralak, Radosław Kuciński, Dorian Różański, Paweł Komorowski, Paweł Behlke, Kamil Frąckowiak (48 Tomasz Mularski), Patryk Tyrajski, Bartosz Śmigiel (75 Radosław Sawirski), Damian Lewandowski (53 Lucjan Jaroszewski).

Zjednoczeni Piotrków Kujawski: Eliasz Maciejewski, Przemysław Betliński (90 Patryk Sobkowiak), Przemysław Mańkowski, Tomasz Jaroński, Łukasz Deręgowski (75 Krystian Stawicki, Patryk Betliński, Patryk Kowalski, Kamil Kawczyński, Adam Lichmański (46 Paweł Rybicki), Kacper Stawicki, Seweryn Hełminiak.

Mecz na stadionie obejrzało około 250 widzów. W następnej kolejce Włocłavia zmierzy się ma wyjeździe z zespołem Dąb Barcin.