Wysokie zwycięstwo koszykarzy! „W każdej kwarcie powiększaliśmy przewagę”

19:36, 25.02.2013 K.O
Skomentuj fot. Krzysztof Osiński fot. Krzysztof Osiński

We Włocławskiej Hali Mistrzów juniorzy TKM-u Włocławek podejmowali zespół Astorii Bydgoszcz. Gospodarze nie dali szans przyjezdnej drużynie i odnieśli wysokie zwycięstwo.

W sobotę w Hali Mistrzów odbył się mecz 15 kolejki ligi juniorów. Drużyna włocławskiego TKM-u podejmowała zespół bydgoskiej Astorii.

Spotkanie od samego początku przebiegało pod dyktando gospodarzy. Agresywna obrona, przewaga pod tablicami i wysoka skuteczność oddawanych rzutów sprawiły, że włocławianie praktycznie mogli być pewni zwycięstwa już po pierwszej kwarcie.

- Pierwszą kwartę wygraliśmy aż 31:10 co praktycznie ustawiło przebieg dalszej części spotkania – powiedział Grzegorz Kożan, trener TKM-u. W meczu graliśmy pełnym składem. Rotowałem wszystkimi zawodnikami. Zawodnicy rezerwowi wystąpili w większym wymiarze czasowym. Mimo to w każdej kwarcie powiększaliśmy przewagę.

Ostatecznie TKM Włocławek pokonał Astorię Bydgoszcz 81:55.

Rywalizacja w lidze juniorów wkracza w decydującą fazę. W najbliższy weekend dojdzie do bardzo ważnego spotkania. Zmierzą się dwie włocławskie drużyny TKM i AKM Portofino. Stawką meczu będzie awans do rozgrywek strefowych walki o mistrzostwo Polski juniorów.

Spotkanie pomiędzy Portofino AKM i TKM-em Włocławek rozpocznie się w sobotę, 2 marca, o godzinie 15:00.