REKLAMA

Jakie seriale kryminalne oglądać?

10:35, 08.05.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiały promocyjne

Kryminał to obecnie gatunek, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem Polaków. Półki w księgarniach aż uginają się od powieści z tego nurtu, a filmy opowiadające o tajemniczych zaginięciach i groźnych przestępcach stale goszczą na ekranach kin. Nie dziwi więc, że stacje telewizyjne dostrzegły ten trend i coraz chętniej umieszczają seriale kryminalne w swoich ramówkach. Poniżej prezentujemy kilka tych najciekawszych.

Broadchurch

Ta kameralna seria, z brawurowymi rolami Olivii Coleman i znanego z serialu „Doktor Who” Davida Tennanta, przeszło w Polsce praktycznie niezauważona. A szkoda, bo „Broadchurch” to naprawdę dobry kryminał. Początkowo akcja koncentruje się wokół tajemniczego morderstwa w sennym, nadmorskim miasteczku Broadchurch, ale wraz z kolejnymi sezonami, lepiej poznajemy detektywów prowadzących śledztwo. Dlaczego warto zwrócić uwagę na ten serial? Oprócz wciągającej fabuły, odbiorca może dokładnie poznać specyfikę życia w małomiasteczkowej angielskiej społeczności, a także dowiedzieć się wielu interesujących szczegółów na temat wydziałów kryminalnych brytyjskiej policji. „Broadchuruch” można oglądać na kanale Ale kino+. Obecnie emitowany jest trzeci sezon.

Sherlock

Sherlock Holmes, bohater powieści Arthura Conana Doyle’a, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych literackich detektywów. Postać doczekała się kilku powieści oraz ponad pięćdziesięciu opowiadań, które do dziś cieszą się sporą poczytnością. Przywiązanie odbiorców do tego kultowego charakteru literackiego przełożyło się na zainteresowanie ze strony Hollywood – na podstawie przygód Holmesa powstało wiele filmów oraz seriali. Lubisz kryminały? W takim razie nie może umknąć Ci najnowsza interpretacja losów detektywa i jego przyjaciela dr Johna Watsona – „Sherlock”. Na razie premierę miały cztery sezony, na które składają się 3 epizody trwające ok. 90 minut oraz odcinki specjalne. W planach jest też piąta odsłona. Co wyróżnia tę serię na tle innych produkcji o Holmesie? Przede wszystkim klimat. Akcję umieszczono nie na przełomie XIX i XX wieku, ale we współczesnym Londynie, dzięki czemu widz może zupełnie inaczej spojrzeć na tytułowego bohatera. Serial doczekał się 3 nagród Emmy oraz 7 nagród BAFTA. W Polsce emitowany jest na dostępnym w ofercie https://telewizjaswiatlowodowa.pl kanale BBC Brit.

Przekręt

Kryminały z wątkami komediowymi i sensacyjnymi zawsze przyciągały Twoją uwagę? Jeśli tak, to najnowsza angielska produkcja, dziesięciodocinkowy „Przekręt” z 2017 roku to coś dla Ciebie. Serial pojawił się na polskim AXN zaledwie miesiąc po marcowej premierze w Wielkiej Brytanii i już zyskał spore grono odbiorców. Fabułę oparto na filmach Guy’a Ritchiego, reżysera takich hitów jak „Porachunki” i „Przekręt”. W serialu pojawiają się doceniani aktorzy młodego pokolenia – znany z „Harrego Pottera” Rupert Grint, Luke Pasqualino („Skins”, „Trzej muszkieterowie”) i Ed Westwick („Plotkara”). Motywem przewodnim jest kradzież ciężarówki pełnej pochodzącego z niewiadomego źródła złota.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017