REKLAMA

Jak szybko i skutecznie wysłać paczkę kurierem?

00:00, 28.07.2017 | materiał partnera
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Przesyłki kurierskie są w dzisiejszych czasach bardzo popularne. Pokolenie młode, woli bowiem, w przeciwieństwie do starszego, dopłacić do usługi, ale mieć swoje zamówienie szybciej dostarczone i pod same drzwi. Kurier w tym przypadku sprawdza się doskonale, ponieważ nie musimy wychodzić z domu zarówno przy nadawaniu jak i odbieraniu paczki. Co więcej nie kosztuje to wiele, a jest bardzo łatwe. Jeśli chcemy wysłać pocztą, to musimy się pofatygować do zwykle do oddziału i postać w kolejce do okienka, chociaż od jakiegoś czasu również istnieje możliwość wysyłki kurierem pocztowym.  Zamówienie przez firmę kurierską, jest zwykle realizowane bardzo szybko. Tak więc, robiąc zakupy jednego dnia, następnego jest już u nas kurier z paczką.

Jak to ziała?

Mimo iż, składanie zamówienia jest bardzo proste przy wysyłce kurierem, to większy problem może nam sprawić samodzielne zamówienie kuriera do domu, aby naszą paczkę dostarczył pod określony adres. Warto więc wiedzieć, jak taką paczkę przez kuriera nadać. Od czego zaczynamy? Na stronie fastpost.pl dowiedzieć się możemy,  że konieczne jest, w pierwszej kolejności, wypełnienie formularza wyceny. Podajemy w nim wymiary naszej paczki, jej wagę oraz określamy dodatkowe usługi, których potrzebujemy jak np. ubezpieczenie paczki. Po wypełnieniu formularza, pojawia się nam wycena paczki oraz rodzaje świadczonych usług, które należy wybrać. Zatwierdzamy wybrane opcje, a następnie w odpowiednie okna wpisujemy dane nadawcy, czyli miejsce z którego paczka ma być odebrana oraz dane odbiorcy, czyli tam gdzie paczka ma dotrzeć. Następnym krokiem jest dokonanie zapłaty. Robimy to poprzez konto bankowe.  Kiedy już zatwierdzimy przelew – zwykle księgowane są one natychmiastowo, otrzymujemy list przewozowy – najczęściej przychodzi on mailem.

Taniej i łatwiej

Jak widać, zamówienie kuriera jest proste i szybkie. Co więcej, możemy to zrobić nie wychodząc z domu. Jednak zamawiając kuriera bezpośrednio ze strony przewoźnika, może się okazać, że bardzo dużo zapłacimy za paczkę, szczególnie jeśli jest ona większa. Dlatego, korzystniej jest wysyłać paczkę u brokera kurierskiego. Przesyłka dociera w takim samym tempie, ale wynosi nas to znacznie mniej. Kwota jest nie tylko niższa niż bezpośrednio u firmy kurierskiej, ale i na poczcie. Warto przejrzeć kilka ofert brokerów kurierskich w Internecie, aby znaleźć te najbardziej atrakcyjną. Ceny usług różnią się bowiem w zależności od brokera. 

(materiał partnera)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017