Nie dały rady NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Siatkarki WTS Włocławek przegrywają pierwszy mecz sezonu

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 12:40, 25.09.2017 .
Skomentuj Drużyna WTS Włocławek pechowo weszła w nowy sezon. W rozgrywkach o Puchar Polski przegrała 0:3 z NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Fot. Daniel Wiśniewski Drużyna WTS Włocławek pechowo weszła w nowy sezon. W rozgrywkach o Puchar Polski przegrała 0:3 z NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Fot. Daniel Wiśniewski

O dużym pechu mogą mówić siatkarki WTS KDBS Bank Włocławek. W swoim pierwszym meczu w sezonie, przed własną publicznością, musiały uznać wyższość drużyny przyjezdnej. Przegrały 0:3 i żegnają się z rozgrywkami o Puchar Polski.

Na niedzielny mecz, do Hali Mistrzów przybyło kilkadziesiąt osób, które przyszły kibicować włocławskiej drużynie. Drużyna Marka Zacharka chciała dobrze wejść w sezon, przy okazji prezentując widzom nowe zawodniczki, które od tego sezonu będą reprezentować włocławską drużynę. W ostatnich dniach, zespół wzmocniła Izabela Wasiak, Nowa atakująca ma 187 cm wzrostu i od razu po przyjeździe miała okazję zaprezentować się podczas meczu.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Zagrywką rozpoczęły siatkarki WTS, ale po pierwszej składnej akcji, punkty zdobyły siatkarki NOSiRu. Szybko odpowiedział jednak zespół M. Zacharka. W I secie, żadna z ekip nie zdołała wyjść na kilkupunktowe prowadzenie. Przy stanie 15:15 obie drużyny zdobywały pojedyncze punkty. Na trzy punkty przewagi NOSiR wyszedł przy stanie 19:22. O czas poprosił wtedy trener gospodyń, czego efektem było doprowadzenie do remisu. Ostatecznie, 25 punkty zdobyła jednak drużyna przyjezdna i to ona zwyciężyła w I secie.

Początek II seta rozgrywany był pod dyktando włocławianek. Bardzo dobrze spisywała się przede wszystkim Cecylia Pietruszka, która dwukrotnie, z powodzeniem atakowała przy podwójnym bloku. Włocławianki prowadziły 7:4 i kontrolowały grę, jednak kilka indywidualnych błędów sprawiło, że przeciwniczki doprowadziły do wyrównania. NOSiR wyszedł na prowadzenie przy stanie 21:20 i do końca seta nie pozwolił już wydrzeć sobie wypracowanej przewagi.

Dominację, drużyna przyjezdna potwierdziła jednak w ostatnim secie. Przy stanie 3:11, zespół Marka Zacharka próbował jeszcze zmienić coś w swojej grze, ale tego dnia lepiej dysponowane były zawodniczki Bartosza Kujawskiego. Nie pomogły nawet asy serwisowe Moniki Mikołajczyk i Anety Pietrzyńskiej. Ostatecznie WTS przegrał trzeciego seta 14:25 i tym samym pożegnał się z rozgrywkami o Puchar Polski.

Najlepszą zawodniczką meczu we włocławskiej drużynie została Cecylia Pietruszka.

WTS KDBS Bank Włocławek - NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (23:25, 22:25, 14:25)