Zamknij

Jak wybrać agregat prądotwórczy do domu?

09:04, 17.10.2017 Artykuł sponsorowany

Agregaty prądotwórcze przydadzą się wszędzie tam, gdzie nie posiadamy bezpośredniego dostępu do sieci elektrycznej albo zdarzają się częste awarie zasilania. Stosunkowo tanie oraz powszechnie dostępne generatory prądu pozwolą zasilić urządzenia elektryczne w miejscach, w których nie ma opcji przyłączenia się do siebie elektroenergetycznej.

Agregaty prądotwórcze do domu

Aby zasilić instalację elektryczną w domu jednorodzinnym to będzie nam niezbędne większe urządzenie, o mocy znamionowej przynajmniej kilku kilo woltoamperów, które posiadają elektroniczny rozrusznik, akumulator oraz układ sterujący, który zapewni automatycznie uruchomienie silnika, jeżeli zaniknie napięcie w sieci.  

Jakie powinien mieć cechy? 

Na pierwszym miejscu powinno się postawić niewielkie gabaryty i właściwie mniejszą moc. Jeżeli chodzi o urządzenia generujące energię elektryczną prądu przemiennego ocenia się tak zwaną moc pozorną. Jej jednostką jest woltoamper. W rozsądnej cenie, czyli kilku tysięcy złotych, można nabyć agregaty prądotwórcze o mocy od 0,5 do kilku kVA. Agregaty o mocy do 1,5 kVA, można najczęściej przenosić. Wyglądają jak niewielka walizka. Natomiast urządzenia, które mają większą moc, najczęściej są duże oraz ciężkie. Najczęściej trzeba je przewozić na kołach. Są raczej urządzeniami stacjonarnymi.

Agregaty prądu zasilane akumulatorem

Najmniej kosztowne agregaty prądotwórcze zasilają urządzenia, które są do nich podłączone energią zebraną wcześniej w akumulatorach. Oczywistą wadą takiego agregatu jest to, że działają przez bardzo krótki czas. Co prawda mogą nam zapewnić moc nawet kilkuset watów, ale maksymalnie przez kilkadziesiąt minut. Później trzeba ładować akumulator przez kilkadziesiąt godzin. Raczej nie nadają się do użytku domowego.

Agregaty prądotwórcze z silnikiem spalinowym

Kolejny rodzaj to agregaty prądotwórcze z silnikiem spalinowym. Umożliwiają w miarę swobodne korzystanie z urządzeń elektrycznych. Są to silniki benzynowe albo Diesla. Aby w pełni zatankować ich zbiorniki paliwa, to trzeba przeznaczyć na to kilka godzin pracy. Ich moc jest zależna od rodzaju silnika. Silnik może mieć dowolny wielkość, ale pamiętajmy o tym, że im większy silnik, tym agregat prądotwórczy będzie droższy. Do 10 tysięcy złotych będziesz mógł kupić generatory, które mają moc kilku kilowatów. W przeciwieństwie do agregatów akumulatorowych bardzo często spotykane spalinowe generatory prądu nie będą odpowiednie do stosowania w zamkniętych pomieszczeniach. Wynika to stąd, że produkują spaliny, konieczne jest chłodzenie powietrzem. Poza tym są bardzo głośne. Najlepiej jest ustawić je na zewnątrz pod dachem. Wtedy hałas silnika nie będzie przeszkadzał tak bardzo domownikom.

Sprawdź stronę https://specnarzedzia.pl/120402-agregaty-pradotworcze i dowiedz się więcej.

Walizkowe generatory prądu

Tylko generatory podróżne o niewielkiej mocy, które można ze sobą zabrać na kemping posiadają obudowy walizkowe izolowane akustycznie, które ułatwiają transport. Stosuje się je głównie do awaryjnego zasilania elektronarzędzi oraz małych odbiorników energii elektrycznej. Mają małą moc i nie nadają się do awaryjnego zasilania budynku jednorodzinnego.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%