Wiadomości Włocławek - informacje, newsy, fotorelacje

Zamknij
Ważne

Ratownik medyczny zaatakowany podczas interwencji na osiedlu Kazimierza Wielkiego

KMP Włocławek/G.S. 12:00, 09.11.2019 Aktualizacja: 11:15, 24.10.2025
34 Ratownik medyczny zaatakowany na Kazimierza Wielkiego Zdjęcie ilustracyjne. Archiwum DDWloclawek.pl

Pijany 26-latek zaatakował  we Włocławku ratownika medycznego udzielającego mu pomocy. Napastnika zatrzymali funkcjonariusze „patrolówki”. Po wytrzeźwieniu mieszkaniec Włocławka usłyszał zarzuty. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (7.11)  po godzinie 9 rano dyżurny włocławskich policjantów otrzymał zgłoszenie od pogotowia ratunkowego, że jeden z ratowników medycznych został napadnięty na ul. Ostrowskiej we Włocławku, w trakcie udzielania pomocy. Na miejscu funkcjonariusze zastali pokrzywdzonego oraz agresywnego, nietrzeźwego mężczyznę.

- Funkcjonariusze ustalili, że zespół ratownictwa medycznego miał przyjechać do człowieka leżącego na ławce, który skarżył się na ból ręki. Na miejscu okazało się, iż sytuacja dotyczy pijanego młodego mężczyzny, znajdującego się na chodniku - relacjonuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. - Jeden z ratowników próbował udzielić mu pomocy, tymczasem mężczyzna zareagował bardzo agresywnie, obrażając medyka słowami wulgarnymi. Po chwili uspokoił się i wówczas ratownicy podjęli próbę zbadania go. Wtedy niespodziewanie pijany 26-latek bez powodu zaatakował jednego z nich.

W obliczu tej sytuacji medycy poprosili o pomoc policjantów, którzy zatrzymali młodego mieszkańca Włocławka. Badanie alkomatem wykazało, że miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Zaatakowany ratownik wymagał pomocy medycznej. Udzielili mu jej lekarze ze szpitala we Włocławku.

W szpitalu pojawił się także napastnik, który po wizycie lekarskiej spędził noc w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej ratownika medycznego podczas i w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych. Odpowie za to przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

(KMP Włocławek/G.S. )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (34)

WYRÓŻNIONE KOMENTARZE

Pozostałe komentarze

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


ruda.npruda.np

14 6

zamawia to się taxi albo pizze,a nie karetke.

13:14, 09.11.2019

ogienogien

2 8

ruda rura prawda boli ?

13:27, 09.11.2019

GigiGigi

3 3

Ty ogień! Żal mi cię!

13:59, 09.11.2019

ogienogien

4 3

ogien nie ogień ! Czytać nie umiesz ? to już nie można mieć swojego zdania ?? dwa razy chamsko się zachowali i w ten sposób taką sobie wyrobili opinie. Jakiś w tym problem czy takie trudne do zrozumienia ??

14:39, 09.11.2019

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


aaaaaaaaaaaa

8 6

po co mordę darł?

14:38, 09.11.2019
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


tratowniktratownik

10 43

Czy to była napaść ? przecież on nie pojechał do Pogotowia zakłócać im spokój tylko został potraktowany nieprzyjaźnie i stąd taka reakcja.

15:31, 09.11.2019
Wyświetl odpowiedzi:2
Odpowiedz

sratowniksratownik

0 0

Ty jesteś *%#)!& czy może należysz do patologii?

09:23, 14.11.2019

Ja.nJa.n

8 19

A w czym ja naruszylem regulsmin portalu? Napisalem tylko, ze ratownicy swieci nie sa. I nie potrzeba pijanych dopieszczac. Wystarczy tylko zachowywac sie profesjonalnie. A jest jeden taki, ktory zachowuje sie wulgarnie i sam prowokuje.

19:12, 09.11.2019
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

OkszaOksza

13 5

Z kąt wiesz jak było. Ratownik na pewno nie zaatakował pijaka. A w ogóle, to o dziewiątej rano mieć dwa promile to nie lada wyczyn. Myśl trochę, ja wiem, że swój broni swego ale bez przesady.

20:21, 09.11.2019

erkaerka

3 15

po xchuj tam pojechał?

19:15, 09.11.2019
Wyświetl odpowiedzi:5
Odpowiedz

~n0~n0

16 6

Bo w przeciwieństwie do Ciebie wykonuje swoje obowiązki i ratuje innym życie.

19:23, 09.11.2019

SwojSwoj

6 11

No no swoj swojego broni. Ty pewnie ten pseudoratownik jestes

20:46, 09.11.2019

piwopiwo

3 1

jakby chciał poratować to przywiózłby piwo albo dwa i wtedy dostałby buzi a nie po buzi.

10:08, 10.11.2019

pohooypohooy

3 1

No właśnie kto marnował czas pogotowia i je wezwał do agresywnego pijaka?

16:49, 10.11.2019

~n0~n0

3 1

@Swoj: Czyżbyś kumpla od flaszki próbował wybielać? Trzeba było tam być i mu pomocy samemu udzielić. Zapewne piwkiem lub małpką byś mu bóle łagodził...

18:40, 11.11.2019

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


......

6 12

A może to był jeden z tych, co ich z łódzkiego pogotowia wyrzucili ?;/ Generalanie ci tzw. pogotowiarze lekko nie mają ale wkurzać i *%#)!& do ludzi się odzywać też nie powinni.

21:02, 09.11.2019
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


CghzulianeroCghzulianero

0 4

Skoro jest z ostrowskiej to widzial ze do pijaka pogotowie wezwali, tez bym sie wkurzył na takie marnotrawstwo..

07:18, 10.11.2019

ogienogien

8 11

Jakiemuś ratownikowi komentarze nie leżą, mój też skasowany HAHA

00:17, 10.11.2019
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Baśka Baśka

5 2

Jeszcze kilka lat i nie będzie chętnych do pracy jako ratownik medyczny. Ale póki są można ich opluwać, poniżać bo to SŁUŻBA ZDROWIA...dosłownie służba...Spokojnego dyżuru dla wszystkich ratowników!!!

04:34, 11.11.2019
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


BoloBolo

1 1

2 promile i tak rozrabiać? Ta dzisiejsza młodzież....

09:05, 12.11.2019
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

katkat

1 3

Powiesić na placu Wolności tego 26-latka!!

08:35, 14.11.2019
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%