Zamknij

Sat Film na wojnie z Sanepidem. Włocławski operator boi się o życie i zdrowie swoich pracowników

09:08, 14.04.2020 Aktualizacja: 23:02, 14.04.2020
Skomentuj Fot. depositphotos.com Fot. depositphotos.com

Sat Film wnioskował do Sanepidu o udostępnienie listy adresów objętych kwarantanną. Włocławska stacja odmawia. 

W czasie epidemii zapotrzebowanie na szybki internet jeszcze wzrosło. Instalatorzy Sat Film muszą chodzić po mieszkaniach, żeby przeprowadzić montaż czy usunąć awarię. Co jeśli trafią na mieszkanie, w którym mogą przebywać osoby z koronawirusem?  We Włocławku takich adresów jest ponad 300. 

Dlatego operator zwrócił się do włocławskiego Sanepidu o udostępnienie listy mieszkań w kwarantannie.   

- W związku z tym, że dzieci i młodzież korzystają z e-nauczania, lawinowo rosną przypadki pracy zdalnej, wzrasta zapotrzebowanie na dostęp do szybkiego Interentu i stąd liczne zapytania o możliwość przyłączenia do sieci a także potrzeba pilnego usuwania awarii. Instalatorzy zmuszeni są odwiedzać mieszkania osób chcących skorzystać z usług, by wykonać instalację lub naprawić awarię sieci i mają bezpośrednią styczność z osobami tam przebywającymi. Mogą być narażeni na zakażenie, jeśli mają kontakt z osobami przebywającymi w kwarantannie. Jednocześnie nie ma innej możliwości instalacji sieci bądź usunięcia awarii, niż osobista wizyta w mieszkaniu osoby chcącej skorzystać z usług. Sat Film jest zmuszony te zadania wykonywać. Nie posiadając informacji o osobach objętych kwarantanną, kierując swoich pracowników do mieszkań odbiorców usług naraża ich życie i zdrowie - tłumaczy Sat Film w piśmie do Sanepidu. 

Sanepid odmawia argumentując, że zgodnie z wprowadzonymi w czasie epidemii przepisami, może udostępnić adresy mieszkań w kwarantannie  jedynie ośrodkom pomocy społecznej. 

Według Sat Film przepisy nie wyłączają możliwości udostępniania takich danych także innym podmiotom, jeśli wymaga tego żywotny interes lub jest to niezbędne ze względów związanych z interesem publicznym w dziedzinie zdrowia publicznego. 

Ważność problemu obrazuje to, że już 25 marca prezes Polskiej Izby Telekomunikacji Elektronicznej wysłał do Głównego Inspektora Sanitarnego prośbę o udostępnienie adresów, pod którymi mieszkają osoby w kwarantannie. W odpowiedzi GIS prosi o...  współdziałanie z lokalnymi sanepidami. 

Włocławski Sanepid przesłał odpowiedź udzieloną prezesowi PITE przez GIS do Sat Filmu zwracając uwagę, że jest w niej mowa o ogólnych zasadach wchodzenia do mieszkań w czasie epidemii. 

GiS prosi o rozważenie możliwości odłożenia wizyty instalatora do czasu zakończenia kwarantanny lub wyzdrowienia lokatora. Jeśli do wizyty musi dojść, instalatorzy mają prosić lokatorów o wywietrzenie lokalu przed wizytą, zdezynfekowanie klamek w mieszkaniu, przestrzeganie zasady odległości 1,5 do 2 metrów od lokatorów, poproszenie ich o przejście do innego pomieszczenia w lokalu, założenie rękawiczek i umycie rąk mydłem po ich zdjęciu. 

- W świetle obowiązujących przepisów to pracodawca prowadząc działalnosć gospodarczą i zatrudniając pracowników ponosi odpowiedzialność za stan bezpieczeństwa i higieny pracy. Do obowiązków pracodawcy należy reagowanie na potrzeby w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i higieny pracy oraz dostosowywanie środków podejmowanych w celu doskonalenia istniejącego poziomu ochrony zdrowia i życia pracowników, biorąc pod uwagę zmieniające się warunki wykonywania pracy. Pracodawcy z pełnienia tej roli nie zwalnia ogłoszony stan epidemii  w kraju - czytamy w stanowisku GiS, na które powołuje się włocławski Sanepid. 

- Ze swojej strony zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy i powinniśmy - wyposażylismy instalatorów w środki ochrony, podzieliliśmy załogę na dwie części, które nie mają kontaktu ze sobą. Nie wyobrażam sobie, jeśli zdarzy się nieszczeście i rzeczywiście trafimy na gniazdo wirusa, a takie przypadki już były w branży innych miastach. Co wtedy? Nas obarczy się winą za rozwleczenie tego? - pyta Artur Witwicki, pełnomocnik zarządu Sat Film ds. merketingu i kierownik serwisu technicznego

(G.S.)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(38)

Odmawiać !Odmawiać !

27 57

I dobrze , że odmawia informacje o stanie zdrowia to są tzw. dane wrażliwe i nie podlegają handlowi z firmami wspólpracującymi z S-F. Stop natrętnym telemarketerom. Biuro zamkniete żadnych wyjazdów do klientów nie robią a takie informacje chcą prywatna firemka z Łodzi.

12:07, 14.04.2020
Odpowiedzi:4
Odpowiedz

OdpOdp

20 9

Kazdy moze swoje zdanie miec czy dawac czy nie. Troche odpowiedzialnosci za siebie i innych by nie zaszkodzilo. To sa ludzie ktorzy tez boja sie ze do domu, do rodziny cos przyniosa lub zaraza ludzi do ktorych jada tak samo jak kurierzy czy panie w marketach a informacja o braku wyjazdow nie jest prawdziwa!

12:27, 14.04.2020

jeżdżą do klientówjeżdżą do klientów

32 2

To prawda, że biuro zamknięte, ale zgłoszenia przyjmują telefonicznie.... Ich samochody widać na mieście...Proszę nie szerzyć fałszywych informacji....

12:37, 14.04.2020

witz2witz2

17 3

Trudno to nazwać handlowaniem informacjami o stanie zdrowia. Nie wiem, gdzie i czy pracujesz. Myślę, że nie pchał (a) byś się w ciemno do czyjegoś mieszkania - mając tam coś wykonać - gdybyś wiedział (a), że możesz trafić do kogoś na kwarantannie. Jeżeli ta wiedza będzie wykorzystana tylko w tym celu, to nie widzę powodu, żeby jej SatFilm nie otrzymał.
Jeżeli Tobie "wysiądzie" kablówka lub internet, to już widzę, jak poruszasz niebo i ziemię, żeby przyszli naprawić. Jeszcze opiszesz, jakie to wredne towarzystwo i boją się jakiegoś koronawirusa. A może nie wpuścisz, niech naprawią z zewnątrz - przecież musisz uważać, żeby czegoś Ci nie przynieśli.
Żeby Ci ułatwić (po co masz się na mnie wyżywać), nie jestem pracownikiem SatFilmu, chociaż kilku znam.

14:12, 14.04.2020

<<<<<<<<

5 1

Przewrażliwiony to ty chyba jesteś!!! Dane wrażliwe dot. RODO nie mają nic wspólnego z osobami poddanymi kwarantannie! Zapoznaj się z ustawą dot. RODO czyli dane "wrażliwe", a później zabieraj głos. "Jak nie potrafisz, nie pchaj się na afisz" - dokształć się matole!!!!

08:13, 15.04.2020

Świadek Jehowy Świadek Jehowy

16 21

STOP HEJT! i tyle w temacie. Bójmy się wszyscy i zważajmy na bloczki mandatowe... Drukarnie mogą nie nadążać ich drukować... Zapomnijcie o wakacjach - koloniach i obozach. Armatki wodne zakupione i są w drodze...

12:09, 14.04.2020
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

E tamE tam

7 0

te armatki to pewnie do dezynfekowania ulic

14:44, 14.04.2020

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


USTA   USTAUSTA USTA

2 7

Zadzwoń do biedronów oni ci pomogą

12:39, 14.04.2020

Urwany filmUrwany film

6 20

nie muszą zakładać ,tu chodzi o kasę ,a później będzie grało w całym mieście kto chory

12:37, 14.04.2020
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

usuwać usterki...usuwać usterki...

11 3

...To już trzeba... Ludzie zamawiają te wizyty... a z ich odpowiedzialnością bywa różnie

13:08, 14.04.2020

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


......

0 0

Nasz kierownik zwany Ślizgaczem i lizusem zawsze był tam gdzie nie powinien więc nic nie stoi na przeszkodzie żeby sam ruszył cztery litery i w końcu się wykazał...
Czerwony kynol 💩

12:58, 14.04.2020

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


PrawdaPrawda

48 12

Sat-film ma rację i to w 100%.Jestem b.ciekaw co Wy byście powiedzieli,gdybyście jeździli z domu do domu? Teraz wyobraźcie sobie sytuację,że pracownik zostaje zakażony.Sam jeden z drugim dzwonisz w sprawie problemu czy to TV,internet przyjeżdża do Ciebie chociaż nie masz kwarantanny ani nie jesteś chory.Nieświadomie sprzedaję Ci wirusa,a Ty idziesz na zakupy albo do pracy baaa pracujesz jako wolontariusz.... w taki sposób DPS-y zostały zakażone z pensjonariuszami z zewnątrz🙄

13:00, 14.04.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

medykmedyk

3 13

A co z tym samolotem AN 225 - przyleciał już do Warszawy ze sprzętem medycznym, bo nic nie wiadomo ?

13:09, 14.04.2020
Odpowiedzi:3
Odpowiedz

wyladowałwyladował

9 1

Wylądował , proszę wziać transport i jechać po sprzęt bo wszystko pojedzie do Torunia.

13:17, 14.04.2020

re medykre medyk

2 8

Mam nadzieje że Budka tam będzie pilnował i będzie robił totalną dystrybucję

13:45, 14.04.2020

MrijaMrija

1 3

przyleciał, już p.Morawiecki z p.Sasinem zdążyli się lansować na jego tle. Obrzydliwe.

19:41, 14.04.2020

RERE

7 22

RE: Prawda13:00, 14.04.2020 jest zakaz przemieszczania się i wchodzenia do mieszkań. Ktoś łamie przepisy wysyłając pracowników i naraża ich..

13:12, 14.04.2020
Odpowiedzi:3
Odpowiedz

realizują obowiązki.realizują obowiązki.

20 4

i pełnią w obecnej sytuacji bardzo poważną rolę... Zapewniają ludziom kontakt ze sobą i korzystanie z e-edukacji... Tego nie widzisz?

13:23, 14.04.2020

Oooo...!Oooo...!

3 13

realizują obowiązki.13:23, 14.04.2020
To ty - abderyto czegoś nie widzisz, ale nie oczyma, bowiem rozum masz ślepy!

Sat - Film nie jest jedyną jednostką dostarczającą internet - to RAZ!
Zdrowie jest ważniejsze ponad wszystko i ponad internet - to DWA
Sat - Film nie jest zwolniony od przestrzegania obowiązującego prawa w tym zakresie i ich radca prawny powinien poinformować spółkowiczów , czego im wolno się domagać, a nie wymagać łamania prawa przez inne instytucje, jak choćby San-epid - to TRZY!
Można jeszcze kilka powodów wyliczyć!

15:24, 14.04.2020

zasłałem łóżkozasłałem łóżko

4 2

Oooo.. W końcu znowu pokazał się nasz abderyta o ślepym rozumie, wielbiciel Maciaka i głębokiej penetracji sempiterny.

15:52, 14.04.2020

......

4 5

Liczyć na Ślizgacza to tak jak sąsiad rutek będzie miał zero promili w każdym dniu
Sąsiedzi już się poznali na tej pomocy nawet jak nie było zamieszania z wirusem

13:32, 14.04.2020
Odpowiedzi:3
Odpowiedz

DO...DO...

3 3

TY KABLU ZAJMIJ SIE TAM SWOIM ŻYCIEM ANIE ŻYCIEM SOMSIADA CZY PIJE CZY BIEGA NAGO I KRZYCZY

14:01, 14.04.2020

ZafiraZafira

2 1

Widzę że Ślizgacza wszyscy znają 💩
A ty Do to słownik sięgnij na kwaranatnnie bo kropek napisał jaka jest prawda z tym całym Ślizgaczem czy jak go tam w tym Satnecie nazywają bo wszyscy wiedzą kto ma czerwony nos każdego wieczora 🤣👍

17:13, 14.04.2020

Prawda Prawda

0 0

Zajmij sie sobą i swoimi sprawami. Ty foiczdoiczlu pisane po po polsku jak chcesz to ci po niemiecku napiszę tobie i wszystkim twoim znajomym

18:55, 16.04.2020

NIE PANIKUJCIENIE PANIKUJCIE

2 10

SAT FILM NIE MARTWCIE SIE TO POTRWA TYLKO DLA LATA BO WHO CHCE CYTUJE NA BUDCE Z KEBABEM NA DWORCU ZALECA REZYGNACJE Z PŁATNOŚCI GOTÓWKĄ ^^ NA RZECZ KARTY KOCHANI NIE MA WIRUSA BO WHO CHCE CYFROWĄ GOTÓWKĘ WDRĄŻYĆ DLATEGO DZIEJE SIE TO CO SIE DZIEJE NIE MARTWCIE SIE TAM W BIURACH !!! WSZYSTKO BEDZIE W PORZĄDKU TO TYLKO NWO ;) NIE PANIKUJCIE LUDZIE BO PIKAWA WAM PĘKNIE A ŻYCIE PIĘKNE TYLKO ZMIENI SIE SYSTEM NA NOWY .

13:52, 14.04.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NIE MARTWCIE SIENIE MARTWCIE SIE

0 4

MIAŁO BYĆ 2 LATA NA POCZĄTKU MEGO TEKSTU

13:53, 14.04.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Chytrusy!Chytrusy!

7 6

Kilka kanałów właczyli dodatkowo w tym edukacyjny dla dzieci szkolnych o nazwie Da Vinci na samym poczatku #zostan w domu ale po kilku dniach wszystkie bonusy wyłaczyli .Chytrusy!

14:05, 14.04.2020
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

znów kłamstwo...znów kłamstwo...

4 4

tyle że łatwo można sprawdzić ofertę na stronie satfilmu... Jak już musicie pisać to z sensem przynajmniej...

14:11, 14.04.2020

N.N.

21 3

Sanepid powinien współpracować w takich przypadkach z firmami bo taka jest przecież jego rola chronić ludzi i minimalizować ryzyko zarażenia. Tu nie chodzi o podawanie danych osobowych tylko adresu. Jak zwykle ta instytucja umywa ręce i nie działa należycie kiedy jest potrzeba, za to kiedy trzeba wlepić jakieś kary to wie jak szybko zadziałać. Pracownik, który wchodzi do domu i musi spędzić tam 30 -40 minut na instalacji itp. to nie to samo co kurier, który w drzwiach podaje nam paczkę i ucieka nawet nie wchodzi do domu. Przecież ludzie kłamią nawet ratowników, wychodzą z domu pomimo kwarantanny, są też po prostu chorzy-mają gorączkę,kaszel itp., to co nie okłamią jakiegoś serwisanta jeśli będą chcieli mieć koniecznie internet albo telewizję? przecież się zanudzą bez internetu czy telewizji !!! I taki pracownik nieświadomy niczego, że w domu znajduje się osoba chora przejdzie się po kilku innych domach i może zanieść kolejnym ludziom niespodziankę ...... Nie wiem czy w obecnej chwili powinni pracownicy sat filmu chodzić po domach na instalacje przecież to zagraża im samych ich rodzinom oraz klientom, bo wielu ludzi nie ma objawów i zarażają albo właśnie nie przyznają się do kwarantanny.

14:12, 14.04.2020
Odpowiedzi:3
Odpowiedz

DO NDO N

4 3

SANEPID XD CZYM JEST SANEPID ??? MIĘSO JAK WIDAĆ ZATRUTE PONAD NORME TU CHODZI KOCHANIUTKI O KARY DO SKARBU PAŃSTWA MASZ SIE SYSTEMOOWI PODPORZĄDKOWAĆ BĄDZ POSŁUSZNY

14:14, 14.04.2020

Lepiej nieLepiej nie

3 0

lepiej nie chciej żeby sanepid współpracował. Bo dla nich współpraca polega na tym, że oni tobie decyzję, ty 8m 30 tysi i do następnego razu. A jakbyś chciał badania zrobić to cię spławia

14:56, 14.04.2020

N.N.

4 0

Prawda, na wydawaniu kar ich rola się kończy ...

15:11, 14.04.2020

normalnynormalny

6 9

w maskach niech chodzą instalatorzy

14:43, 14.04.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Normalna Normalna

18 2

Tak....W maskach szmatkach które nie chronią przed wirusem a najwyżej kurzem czy pyłem. To policja nie wchodzi do domu o którym wie że jest tam kwarantanna tylko przez okno każą się pokazać, rodzina zostawia zakupy pod drzwiami a ratownicy wchodzą jak muszą w kombinezonach ochronnych a ty chcesz wysłać do takiego mieszkania człowieka który ma rodzinę dzieci w maseczce ...? I po sprawie ???

14:59, 14.04.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XxXx

8 1

Do sklepu strach wyjść chociaż w sklepie nie spotkasz raczej nikogo z gorączką kto jest ciężko chory a co dopiero do obcego domu gdzie nie wiesz co tam zastaniesz ...

15:07, 14.04.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Były abonentByły abonent

9 5

A kiedy pójdą na wojnę z coraz wolniejszym internetem?

15:11, 14.04.2020
Odpowiedzi:2
Odpowiedz

BEZ ABONAMENTUBEZ ABONAMENTU

3 3

WMĄTUJ SE 5 G MÓWIĘ CI BEDZIE CZACHA ŚMIGAC JAK TRALALAL XD A POTEM JUŻ TYLKO 6 G TRANSCHUMANIZM

16:09, 14.04.2020

ŚmieszneŚmieszne

1 1

Spróbuj kiedyś seksu, ulży.

21:47, 14.04.2020

NIE, NIE i NIE!NIE, NIE i NIE!

8 6

Najgłupszą rzeczą, jaką MEN zrobił w programie nauczania jest całkowite pominięcie nauczania młodzieży w zakresie obowiązującego prawa!
NIKT! Nikt postronny nie ma prawa informować osobę trzecią o stanie zdrowia! Nawet lekarz nie ma prawa - z wyjątkiem wyrażenia zgody PRZEZ SĄD -informowania nawet męża lub żony o stanie zdrowia, a co mówić o osobach całkowicie obcych!
Jeżeli San-epid ma za dużo pieniędzy i chce płacić odszkodowanie za udostępnienie informacji o stanie zdrowia - to niech informuje Sat-Film o osobach chorych!
Jedyną osobą, jaka może informować o swoim zdrowiu jest osoba, której bezpośrednio te informacje dotyczą!
Nawet najbliższa rodzina NIE MA PRAWA informować bez zgody osoby chorej o stanie zdrowia.
--------------------------- TAKIE JEST PRAWO, które należy przestrzegać! -----------------------
Przytaczane argumenty o nauczaniu czy innych powodach wynikających z epidemii - są bzdurne!
Moim zdaniem - jedynym powodem ryzykownego wysyłania pracowników jest chęć utrzymania odpowiednich zysków przez właścicieli S-ki!
O obowiązujących prawach w tej materii i innych, podobnych - nauczyciele, wykładowcy powinny informować podczas nauki w szkołach!
San-epid DOBRZE ROBI!

15:16, 14.04.2020
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do NIE NIEDo NIE NIE

3 2

Odniosę się do twoich słów:"......Moim zdaniem - jedynym powodem ryzykownego wysyłania pracowników jest chęć utrzymania odpowiednich zysków przez właścicieli S-ki!.....".
A ja jestem innego zdania .... pomimo epidemii ludzie muszą wychodzić do pracy bo mają wydatki opłaty i kredyty. To samo można powiedzieć o każdym innym pracodawcy czy to będzie inna kablówka czy kierownik sklepu, który każe swojemu sprzedawcy przychodzić do pracy do sklepu i ryzykować swoim zdrowiem . Nie każdy pracodawca dba o swojego pracownika a każde poszukiwanie sposobów aby zadbać o jego bezpieczeństwo to według mnie trzeba tylko chwalić. Czy gdybyś teraz musiała na cito mieć internet w domu bo twoje dziecko musi uczyć się teraz zdalnie albo ty musisz pracować zdalnie w domu to czy wtedy przyjęłabyś z takim zrozumieniem argumenty że żadna firma nie będzie instalować Internetu do odwołania bo to jest w obecnej chwili zbyt niebezpieczne ? Myślę że wtedy inny komentarz byśmy tu przeczytali .Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Wielu pracowników z różnych branż teraz ryzykuje, to normalne że myśli się o bezpieczeństwie swoim i klientów.

16:24, 14.04.2020

Do bzdurniaka.Do bzdurniaka.

5 4

Odp12:27, 14.04.2020

Nie masz pojęcia gamoniu, czym jest de facto ODPOWIEDZIALNOŚĆ wobec OBOWIĄZUJĄCEGO PRAWA!
Nikt nikogo nie zwolnił z jego przestrzegania!
Zamiast marnować czas na portalu, poczytaj o tym, kto i w jakich okolicznościach może informować o stanie zdrowia osobę trzecią.
Gdy jakiś chory jest przyjmowany w szpitalu - to pani rejestratorka pyta:
→ CzY O STANIE ZDROWIA MOŻE BYĆ POWIADOMIONA ŻONA lub KTOŚ Z RODZINY!
Jeżeli chory powie, że nikt - to nawet ze szpitala nie wypłynie informacja dla najbliższej osoby o tym, jak się ma chory!

15:30, 14.04.2020
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

2 M OD SIEBIE2 M OD SIEBIE

0 1

A Z ŻONĄ NIE MOŻNA SPAĆ ^^ NO CHYBA ŻE Z KOCHANKĄ XD

16:14, 14.04.2020

jikjik

5 6

Satfilm niech sie wstrzyma jest epidemia

15:32, 14.04.2020
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GwGw

1 1

Dokładnie tak powinni zrobić. Chodząc po domach narażają siebie, ale i tych ludzi którzy przestrzegają kwarantanny i rodziny do których wracają po pracy. Panie Marczyński, otwórz Pan oczy!

21:34, 14.04.2020

s-fs-f

6 5

Tak tak Panie Dyrektorze Krzysztofie Marczyński jest zakaz i nie ma co zgłaszać nadużycia .

15:48, 14.04.2020
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Nn Nn

0 0

Panie z zawodu dyrektorze

21:12, 14.04.2020

"L"

4 2

Nadeszły szczególne czasy, kiedy powinny być podjęte szczególne środki. Adresy powinny być wydane wraz z dniem zakończenia kwarantanny, a pracownicy zobowiązani do dochowania tajemnicy. To, co robią ci ludzie obecnie stało się bardzo pożądane ze względu na konieczność pracy zdalnej gdzie tylko się da i utrzymanie ciągłości nauki dzieci. Internet od dawna nie jest już tylko rozrywką. Ludzie muszą mieć ciągły dostęp do informacji. Technicy muszą pracować w bezpiecznych warunkach aby im to dać. Koniec końców nikt nie chce zostać zakażony tym syfem bez względu na to, czy chorobę przejdzie łagodnie czy nie. Ludzie się boją. Okażmy trochę wzajemnego zrozumienia.

16:24, 14.04.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

,,

0 0

AMEN

16:32, 14.04.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

"L"

2 0

W przeciwnym razie nie powinni kontaktować się z ludźmi podczas swojej pracy inaczej niż elektronicznie. W końcu zdrowie jest najważniejsze.

16:40, 14.04.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kto kogo? Kto kogo?

9 5

Rozumiem, że według Sat film ryzyko istnieje tylko w jedną stronę i tylko monterzy mogą zarazić się w domach? A co z ryzykiem klientów wzywających do swych mieszkań pracowników firmy? Dajecie mi gwarancje, że wasz monter nie jest nosicielem bezobjawowym? Nie dajecie! Więc i wy takowej od nikogo nie żądajcie! 😠😡

16:59, 14.04.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Rekin do pisuarów!Rekin do pisuarów!

6 8

1 - 78 % Polaków jest przeciwnych wyborom w Maju. To jakim prawem wypowiadacie się, oszołomy za cały Naród. Zróbcie sobie sami te wybory dla swojej garstki cynicznych pajaców łamiących po raz któryś Konstytucję!
2 - Maseczki będą obowiązywały od tego czwartku - nie od dzisiaj lub wczoraj. Wiecie dlaczego? Od czwartku bowiem, na Poczcie Polskiej będzie można kupić maseczki po 57 zł. Jeszcze ch
u j e , chcecie wyciągnąć od biednych emerytów kasę! Hieny!
3 - Wprowadzacie zakazy - to je stosujcie!!! Lepszy sort, k u r w a mać!!! Macie w d u p i e prawo, które sami wprowadzacie. Gdzie ta banda bez maseczek spaceruje po ulicach?
Polacy Wam to wszystko zapamiętają. Ja pierwszy.
A ty się Śmiej, mściwy człowieku(kaczyński), który r o z p i e r d a l a sz taki fajny kraj i ludzi -
ten się śmieje, kto się śmieje ostatni!!!
Mógłbym to c i ą g n ą ć w nieskończoność - od Koni z Janowa, przez Trybunał Konstytucyjny, Izbę Dyscyplinarną, KRS...

17:22, 14.04.2020
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

wiki2wiki2

3 4

lecz się człowieku u psychiatry i nie obrażaj innych

17:52, 14.04.2020

DOJNA ZMIANADOJNA ZMIANA

7 2

Powtarzam WSZYSTKIM, którzy już dziś czują się zniewoleni oraz wszystkich tych, którzy zniewoleni będą. Nie miejcie wątpliwości. Kaczyński i jego ekipa zmierzają prostą drogą do totalitaryzmu.... TOTALITARYZM – system rządów (reżim polityczny), w którym państwo w pełni kontroluje społeczeństwo i stara się nadzorować wszystkie aspekty życia publicznego i prywatnego na tyle, na ile jest to możliwe...

18:55, 14.04.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

co zrobićco zrobić

3 2

Jak wam się internet zawiesza to wyłacz modem ,odczekaj 90 sekund aby się wylogował i wszystkie prądy bądzące w komuterze i modemie ustały i wlącz ponownie.

19:53, 14.04.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

witz2witz2

3 0

do "Oooo".
Szkoda, że tak wąsko patrzysz. Wszystkie media, a szczególnie telewizja i internet spełniają dużą rolę informacyjną. W okresie ograniczonego poruszania się oraz kontaktów z innymi osobami, to właśnie te środki przekazu stanowią źródło informacji. Stąd można m.in. dowiedzieć się o wprowadzanych zasadach funkcjonowania (m.in. o ograniczeniach wprowadzanych przez rząd), tą drogą prowadzone są programy edukacyjne, przekazywane są informacje na temat zasad bezpieczeństwa oraz o samej chorobie. W końcu telewizja, radio, internet są dla niektórych jedyną rozrywką w tych trudnych czasach.
Zamknij się w "czterech ścianach" i spróbuj trochę wytrzymać.
To własnie środki masowego przekazu są również w takich sytuacjach jak obecna, bardzo pomocne władzy państwowej (jaka by ona nie była).
Zgadzam się z jednym. Zdrowie jest najważniejszą sprawą, więc ci, którzy muszą (może chcą) pracować, a przy okazji ułatwiać przetrwanie tego trudnego okresu, powinni otrzymywać niezbędną do tego pomoc.

21:40, 14.04.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PrawdaPrawda

3 0

Jest jeszcze radio książki a narażanie wielu ludzi na utratę zdrowia i życia nie jest warte internetu i tv.

22:22, 14.04.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xxxvxxxv

2 0

Poczta nie dostarcza przesyłek pod adres w którym jest osoba na kwarantannie, więc musi ktoś ją informować.

22:48, 14.04.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PracaaaaPracaaaa

4 0

Satfilm zasłania się ochroną pracowników ale tak naprawdę chodzi o kasę. Dobro pracownika jest nieważne. Zawsze tak było,jest i będzie.

23:00, 14.04.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MM

4 0

Pozamykane przychodnie urzędy niektóre sklepy czy punkty usługowe w trosce o zdrowie pracowników wszędzie hasła zostań w domu załatw swoje sprawy z domu a sat film naraża swoich pracowników wysyłając ich na zlecenia do domów. jedni będą się od drugich zarażać Czy nie powinny być w tej sytuacji zawieszone wszelkie usługi w domach klientów jeśli pracodawca nie może zagwarantować swoim pracownikom bezpiecznych warunków pracy ? Jak można wysłać pracownika do domu klienta nie mając wiedzy czy nie przebywają tam osoby chore albo na kwarantannie .... i czy klienci mogą się w takiej sytuacji czuć bezpiecznie ?? Kto w tej firmie zarządza ??? Żenada

00:13, 15.04.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Prawda 1Prawda 1

4 0

Pan dyrektor z zawodu totalny brak kompetencji

00:53, 15.04.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CYBER CYBER

2 0

CO DO INTERNETU NIE TYLKO JEST WOLNY W TYM SAT FILMIE ALE I PLAY PO 17 DNIACH PISZĄ CI SMS PŁĄCISZ 49 ZŁ !!! ZAZNACZAM I PISZĄ ŻE ZWOLNILI CI PRĘDKOŚĆ A WICIE CZEMU ???? ZEBYŚCIE KUPILI 5G I TYLE W TEMACIE NIE DAJCIE SIE ZWIEŚĆ BO TE MASZTY PŁONĄ !!!

10:13, 15.04.2020
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Oni teżOni też

0 1

SatFilm też już ma 5G !Na Południu jest wyraźnie nawet logowanie na Wi-Fi (prawy dolny róg tuż przed datą i zegarem na paskuk kliknij w takie schodki ) widać Satfilm 5G .

10:35, 15.04.2020

"L"

2 0

:-)

Gdyby tylko każdy, kto ma usterkę najpierw to zrobił, to pewnie by było o 70% mniej zgłoszeń.

10:57, 15.04.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%