Zamknij
REKLAMA

"Miejska taksówka" pomaga niepełnosprawnym. Ile osób już skorzystało?

06.00, 13.08.2022 M.P
Skomentuj Z usługi door-to-door korzystają niepełnosprawni. Fot. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie we Włocławku
REKLAMA

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie od blisko roku realizuje bezpłatne usługi transportowe na terenie Włocławka. Niepełnosprawnym "miejska taksówka" pomaga w dotarciu m.in. do lekarza.

Celem projektu jest ułatwienie osobom niepełnosprawnym transportu do różnych instytucji publicznych. Usługa dotyczy tylko mieszkańców zameldowanych we Włocławku.

Kto może zamówić przejazd?

Osoby zainteresowane usługą muszą spełnić jeden z trzech warunków. "Taxi" przewiezie mieszkańca, o ile posiada orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. W drugim przypadku usługa zostanie zrealizowana nawet jeśli dana osoba nie ma orzeczenia, lecz poruszanie się o własnych siłach sprawia jej problem. Z projektu mogą też korzystać osoby w wieku 60+, które mają problem z pozyskaniem transportu na "własną rękę". 

Aktualny bilans

Do końca lipca bieżącego roku z projektu door-to-door skorzystało 199 osób i zrealizowano 1628 przejazdów

Statystyki pokazują, że ta forma transportu cieszy się zainteresowaniem mieszkańców. Zamówienia mamy z różnych części miasta, zwykle dotyczą przejazdów w celach medycznych

- mówi Piotr Grudziński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku.

Jak zarezerwować "miejską taksówkę"?

Chęć zgłoszenia przejazdu można zgłaszać od poniedziałku do piątku, w godzinach 9-14.

Zainteresowani lub upoważnieni bliscy mogą złożyć wypełniony formularz w siedzibie MOPR przy ul. Ogniowej, drugą opcją jest wysłanie wypełnionego formularza na adres mailowy [email protected] lub zgłosić zapotrzebowanie na usługę telefonicznie pod numerem 531 053 099.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

Opieka wytchnieniowaOpieka wytchnieniowa

2 1

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie we Włocławku ogłasza nabór wniosków do Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej pn. „Opieka wytchnieniowa” - edycja 2022, finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Celowego - Fundusz Solidarnościowy.

Nabór wniosków prowadzony będzie w terminie od dnia 08 sierpnia 2022 roku do dnia 30 września 2022 roku w godzinach od 08:30 do 14:00.
http://bip.mopr.wloclawek.pl/artykul/135/691/informacja-o-naborze-wnioskow-do-programu-opieka-wytchnieniowa-edycja-2022

09:37, 13.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

M.W. drenaż kasyM.W. drenaż kasy

5 6

Jaki jest łączny koszt bieżący miesięcznie? Ile za pensje jednego zbędnego zastępczyni można wykonać kursów vel km? 10:53, 13.08.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MondralaMondrala

1 1

Jaki problem,bo pytanie jakieś nie logiczne🫣😝.
Przejazdy są darmowe na terenie miasta i powiatu.
Ale jak się nie ma wiedzy to proponuję ugryźć się w ten "ozór" 16:24, 13.08.2022


szkodaszkoda

0 0

Dlaczego tylko niepełnosprawnych. Jako samotna niepracująca matka czwórki dzieci powinni też mnie wozić na zakupy. Czasem też na ul. Bartnicką do zakładku karnego gdzie osadziny jest mój partner szczgólnie kiedy mam z nim widzenia, bo jest bardzo ciepło na dworze i jestem cała spocona i partner marudzi że czuje się nikomfortowo. 11:37, 16.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%