Zamknij
REKLAMA

Kilkanaście miliardów złotych. Taki wynik osiągnęła sieć działająca w mieście

17:02, 21.07.2021 | D.W./Kaufland
Skomentuj W Polsce sieć posiada aktualnie 227 marketów i zatrudnia ok. 16 000 pracowników. Archiwum DDWłocławek, Fot. Daniel Wiśniewski
REKLAMA

Miniony rok obrotowy, mimo trudnej sytuacji społeczno-gospodarczej, był dla sieci Kaufland dobry pod względem przychodów. Sieć, mająca swoją placówkę także we Włocławku, wypracowała dokładnie jedenaście miliardów złotych ze sprzedaży. 

Jak informuje biuro prasowe sieci, wypracowanie jedenastu miliardów złotych przychodów ze sprzedaży było możliwe dzięki konsekwentnie realizowanej strategii ekspansji marki, a także umiejętności szybkiego reagowania na zmieniające się okoliczności związane z epidemią COVID-19.

- Mimo niesprzyjających warunków społeczno-gospodarczych kontynuowaliśmy przyjętą strategię, otwierając kolejne sklepy oraz modernizując już istniejące, aby zagwarantować klientom maksymalny komfort zakupów. Skupiliśmy się również na rozwoju konceptu one-stop-shopping, który w czasie pandemii szczególnie zyskał na znaczeniu

- mówi Gunnar Günther, prezes zarządu Kaufland Polska.

W opublikowanym komunikacie sieć informuje, że nie tylko kwota przychodów ze sprzedaży robi wrażenie.

- W minionym roku obrotowym detalista zapłacił blisko 770 milionów złotych podatków, opłat i innych danin, w tym ok. 100 milionów złotych podatku CIT odprowadzonego przez wspólników. Pandemia nie zahamowała również procesów inwestycyjnych – w podanym okresie Kaufland wsparł rozwój polskiej gospodarki, przeznaczając na rozwój w Polsce ponad pół miliarda złotych 

- informuje biuro prasowe Kaufland.

W maju bieżącego roku informowaliśmy, że sieć Kaufland zdecydowała się na współpracę z Pocztą Polską

-  W związku z rosnącą popularnością zakupów online umożliwiliśmy w całej sieci Kaufland nadawanie oraz odbiór paczki przy okazji wizyty w naszych sklepach - dodaje prezes zarządu Kaufland Polska.

Wdrożenie usług pocztowych pozwala sklepom na prowadzenie działalności również w niedziele niehandlowe, niezależnie od wielkości placówki. Taką funkcję mogą pełnić zarówno sklepy osiedlowe, jak i duże dyskonty czy hipermarkety.

W Polsce sieć posiada aktualnie 227 marketów i zatrudnia ok. 16 000 pracowników. Jeden ze sklepów sieci działa także we Włocławku.

(D.W./Kaufland)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

Supermarket na dworcSupermarket na dworc

6 5

Nie wiemy co konkretnie i o jakiej powierzchni handlowej i usługowej ma powstać na dworcu PKP, który po wyburzeniu obecnego ma powstać nowy. Powinien tam powstać supermarket, który czynny byłby również w niedzielę, jak to ma miejsce w kilku miejscach w Polsce. Byłaby to dobra koncepcja ożywienia dworca i zapewnienia ruchu, i tym samym zarobku dla dworca i jego utrzymania. Czy tak się stanie? Nie wiemy nic o powierzchni handlowej i usługowej, czy powstanie coś ambitnego czy też jak zwykle, zwykły kiosk i punkty zakupu biletów i koniec tematu.

11:23, 21.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

$$$$$$$$

12 8

A ile kapitału wywiozła z Polski sieć Kaufland ? Taka informacja dała by pełen obraz działalności . 11:25, 21.07.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

JadwigaJadwiga

4 1

Więcej inwestują. Pewna dnia zaczną zysk przeznaczać na inwestycje np. na Ukrainie. 18:02, 21.07.2021


Najedzony Najedzony

2 4

Dlatego pisiory zmieniły ustawę żeby kasa nie wypłynęła , a lemingi krzyczały razem z tvn24 że to fee bo ceny wzrosną głód zaraza itp 💩 11:36, 22.07.2021


lollol

8 2

Zapomnieliście dopisać............ artykuł sponsorowany 17:13, 21.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MM

1 1

I? 19:15, 21.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ankajankaj

1 5

Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało,
moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie:

www.zakazanarandka.pl
__ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __
Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub
zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam. 20:33, 21.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%