Zamknij
REKLAMA

Znów będą rywalizować w kręgielni. Impreza już w najbliższy wtorek

16:54, 01.09.2019 | D.W.
Skomentuj
To nie pierwsza impreza organizowana w tym roku przez klub Pionek. W lipcu, we Włocławku odbył się II Ogólnopolski Turniej Osób Niewidomych i Słabowidzących w Bowlingu. Fot. Daniel Wiśniewski

We wtorek (3 września) we Włocławku rozpocznie się turniej bowlingowy dla osób niepełnosprawnych. W imprezie może wziąć udział nawet kilkudziesięciu zawodników.

Do rywalizacji staną zawodnicy z orzeczoną niepełnosprawnością. Zawody rozpoczną się we wtorek, o godzinie 14 w Kręgielni Piwnica przy ulicy Wysokiej w budynku Basenu Międzyosiedlowego.  Organizacją imprezy zajął się Włocławsko-Brodnicki Klub Sportowy Niewidomych i Słabowidzących Pionek.

- Organizowana przez nas impreza ma przede wszystkim promować aktywność ruchową wśród mieszkańców Włocławka. Do startu w turnieju bowlingowym zapraszamy osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami - informują przedstawiciele Włocławsko-Brodnicki Klub Sportowy Niewidomych i Słabowidzących Pionek.

To nie pierwsza impreza organizowana w tym roku przez klub Pionek. W lipcu, we Włocławku odbył się II Ogólnopolski Turniej Osób Niewidomych i Słabowidzących w Bowlingu. Do rywalizacji stanęło niemal 80 zawodników z całej Polski. Sportowcy rywalizowali w trzech kategoriach sportowych: B1 – całkowicie niewidomi, B2 – o mocno ograniczonej ostrości i zawężonym polu widzenia, B3 – o ograniczonej ostrości i zawężonym polu widzenia w mniejszym stopniu w podziale na grupy kobiet i mężczyzn. Na kręgielni pojawili się między innymi członkowie Kadry Narodowej oraz Mistrzów Polski, Europy i Świata.

Sponsorem głównym wydarzenia była włocławska spółka Anwil S.A, a patronat honorowy nad imprezą objęli marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, prezydent Włocławka, burmistrz Brodnicy oraz starosta powiatu brodnickiego.

(D.W.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

niepełnosprawnyniepełnosprawny

3 0

Bardzo fajna inicjatywa,to dla nas ważne że ktoś o nas pamięta. Dziękuję i pozdrawiam 17:39, 01.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone