Zamknij
REKLAMA

Włocławianka okazała się najlepsza. Teraz wystąpi w Val di Fiemme!

17:00, 06.09.2019 | .
REKLAMA
Skomentuj
Znakomity występ pozwolił Katarzynie Baranowskiej wywalczyć kwalifikację do Mistrzostw Europy. Fot. Gostyn24.pl

W Gostyniu odbył się bieg przez przeszkody Runaway City Gostyń. Wśród kobiet najlepsza okazała się Katarzyna Baranowska z Włocławka. Znakomity występ oznacza dla niej kwalifikację do Mistrzostw Europy, które w przyszłym roku odbędą się we włoskim Val di Fiemme.

Zakrojonej na tak szeroką skalę imprezy w Gostyniu jeszcze nie było. Na starcie zawodów stanęło blisko 900 śmiałków z całego kraju, którzy zamierzali walczyć o kwalifikacje do przyszłorocznych imprez. Jedna z nich odbędzie się we Włoszech.

[WIDEO]1588[/WIDEO]

Mimo upałów, wydarzenie przyciągnęło do Gostynia najlepszych zawodników z Polski. Do rywalizacji stanęli między innymi  mistrzowie Świata i Europy, ale także setki innych osób chcących sprawdzić swoje siły w biegach przełajowych. Wśród kobiet najlepsza okazała się Katarzyna Baranowska z klubu Gorący Potok Team. Włocławianka ukończyła wyścig z czasem 53 minuty i 46 sekund. Na mecie zawodniczka zwracała uwagę między innymi na niekorzystne warunki atmosferyczne.

- Warunki pogodowe zgotowały nam dzisiaj prawdziwe piekło na trasie, ale było wystarczająco dużo punktów wodnych, co pozwoliło nam uporać się z dystansem. Tereny leśne i nadrzeczne zostały tym razem pomieszane. Dodatkowo, w mieście mogli nam kibicować inni ludzie. To słowo wsparcia dawało dużo. Poza tym, takie sytuacje pozwalają promować naszą dyscyplinę, która jest dość w tyle, jeśli chodzi o inne sporty - powiedziała po zakończeniu biegu Katarzyna Baranowska, zwyciężczyni Runaway City Gostyń.

Znakomity występ pozwolił Katarzynie Baranowskiej wywalczyć kwalifikację do Mistrzostw Europy, które w przyszłym roku odbędą się we włoskim Val di Fiemme. W kategorii Elite wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Wojciech Wojtyszyn z Wrocławia. Organizowany wyścig był kontynuacją V edycji biegu z przeszkodami Runaway DrogBruk Colosseum, który odbył się w Pępowie. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

PodziwPodziw

8 3

Gratulacje 17:37, 06.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Justyna majJustyna maj

1 1

BRAWO Kasiu! 15:15, 08.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone