Zamknij
REKLAMA

Robią to najlepiej w Polsce. W urzędzie odebrali właśnie puchar!

09:30, 29.11.2019 | .
Skomentuj
Fot. Daniel Wiśniewski
REKLAMA

W urzędzie miasta przedstawiciele grupy Serce Nordica Włocławek otrzymali puchar za zwycięstwo w Pucharze Regionalnym Polskiej Federacji Nordic Walking. Ekipa z Włocławka pokonała zespół z Polkowic, który do tej pory w tej dyscyplinie był hegemonem.

Nordic walking robi się coraz bardziej popularny, zarówno w kraju, jak i we Włocławku. Zdają sobie z tego sprawę członkowie Serca Nordica Włocławek, którzy w 2019 roku wystartowali w Pucharze Regionalnym Federacji Nordic Walking. 

Po ośmiu edycjach zawodów okazało się, że włocławscy zawodnicy zdołali zdobyć blisko 550 punktów w klasyfikacji drużynowej, co pozwoliło im zająć pierwsze miejsce w Polsce.  

- Dobraliśmy wspaniałą drużynę, która zechciała z nami  startować i jeździć po całej Polsce. Wystartowaliśmy w ośmiu edycjach i udało nam się zwyciężyć - powiedziała podczas spotkania w urzędzie miasta Marianna Jóźwiak z Serca Nordica Włocławek.

Na drugim miejscu rywalizację zakończył zespół z Polkowic, który do tej pory w tej konkurencji był drużyną niepokonaną.

- Puchar Regionalny rozgrywany był w ośmiu miejscowościach w naszym kraju, od kwietnia do września. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 5 i 10 kilometrów. Zawodnik startujący w takim cyklu zbiera punkty w klasyfikacji indywidualnej. Następnie, wszystkie punkty zawodników z każdej drużyny są sumowane na koniec sezonu. Okazało się, że Serce Nordica Włocławek zdobyło ich najwięcej - powiedział Arkadiusz Kozak, dyrektor Pucharów Regionalnych Polskiej Federacji Nordic Walking.

Jedna z edycji zawodów Pucharu Regionalnego Nordic Walking rozgrywana była we Włocławku. W przyszłym roku odbędzie się być może kolejna.

- Dziś o niczym jeszcze nie przesądzamy, ale chcielibyśmy, aby w przyszłym roku we Włocławku ponownie pojawili się przedstawiciele tej dyscypliny, którzy, tak jak widzieliśmy na tych pierwszych, tak dużych zawodach we Włocławku świetnie się bawią i propagują sport, a do tego osiągają sukcesy i promują Włocławek - mówił Łukasz Pszczółkowski, dyrektor Biura Sportu i Turystyki w urzędzie miasta. 

Zajęcia nordic walking we Włocławku odbywają się przez cały rok. Najbliższe już we wtorek w parku na Słodowie o godz. 18. Zawodnicy biorą też udział w sobotnich park runach.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Night RunnerNight Runner

0 0

Brawo Iwona! Brawo Serce Nordica... 12:05, 29.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

J.JJ.J

6 0

Kim jest ta Pani w środku w czarnej sukience?Raczej nie uprawia tej dyscypliny. W szczególności że jest przeciwko rozwojowi sportu w tym mieście. A o rozwoju edukacji nie wspomnę. Tylko lans!!!! 17:33, 29.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jpjp

3 0

Chyba nie wszyscy z tej grupy chodzą tymi samymi ścieżkami,o ile w ogóle chodzą.
17:40, 29.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz