Anwil Włocławek z kolejną, ważną wygraną w Lidze Mistrzów. Ricky Ledo zdobył 27 punktów!

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 20:36, 10.12.2019 . Aktualizacja: 12:40, 11.12.2019
Skomentuj Ricky Ledo zdobył 27 punktów. Fot. Daniel Wiśniewski Ricky Ledo zdobył 27 punktów. Fot. Daniel Wiśniewski

Anwil Włocławek z Rasta Vechta miał okazję zagrać już w pierwszej rundzie Basketball Champions League. Wtedy się nie udało, a podopieczni Igora MIlicicia przegrali na wyjeździe 76:89. Na własnym parkiecie Anwil to jednak zupełnie inna drużyna, co w Hali Mistrzów zaprezentowali włocławianie. Ostatecznie wygrali 103:92. 27 "oczek" rzucił Ricky Ledo.

Anwil Włocławek mecz z niemiecką drużyną rozpoczął w składzie: Dowe, Ledo, Jones, Freimanis i Sokołowski. W spotkanie lepiej weszli gospodarze, którzy szybko wyszli na prowadzenie. W pierwszych 10 minutach punktowali głównie Amerykanie. Dzięki ich dobrej grze włocławianie prowadzili 23:15.

ZOBACZ ZDJĘCIA KIBICÓW NA MECZU Z RASTA VECHTA

Druga kwarta to dalsza, dobra gra włocławian, którzy zamierzali odnieść kolejne zwycięstwo w Champions League. Po dwóch efektownych akcjach Jonesa zespół z Włocławka prowadził 46:36. W kolejnych minutach rywale zdołali jednak nieco odrobić. Na półmetku spotkania było 48:44, a w ekipie gości bardzo dobrze spisywali się Wainright i Davis (zdobywcy 14 i 11 "oczek").

Po zmianie stron celną "trójką" popisał się Ledo. Rywale zaczęli jednak grać bardzo agresywnie, co odbiło się zresztą na wyprowadzaniu piłki przez gospodarzy. Anwil, co prawda cały czas prowadził, ale zarówno kibice, jak i sami zawodnicy oczekiwali jeszcze czegoś więcej.

ZOBACZ POKAZY CHEERLEADEREK NA MECZU Z RASTA VECHTA

Na niespełna siedem minut przed końcową syreną gospodarze prowadzili różnicą ośmiu punktów. Zespołowi ze stolicy Kujaw zdarzały się jednak błędy. W jednej z akcji Freimanis wbiegł pod kosz, wypracował sobie pozycję, a następnie nie trafił z prostej pozycji. Chwilę później przewaga gospodarzy zmalała do zaledwie dwóch punktów. Wtedy włocławianie "obudzili się" i zaczęli szybko powiększać swoją przewagę. Ostatecznie wygrali 103:92. 27 punktów dla drużyny z Włocławka zdobył Ricky Ledo.

Anwil Włocławek - Rasta Vechta 103:92 (23:15, 25:29, 33:25, 22:23)

Anwil: Ledo 27, Wroten 23, Simon 20, Jones 14, Freimanis 9, Dowe 6, Szewczyk 2, Sokołowski 2

Rasta: Davis 24, Wainright 19, Vasturia 14, Herkenhoff 10, Young 8, Simpson 8, Reischel 7, Murphy 2