Zamknij
REKLAMA

Rywalizować będą najlepsi zawodnicy w kraju. Rozpoczęcie już w ten piątek

10:45, 09.07.2020 | K.P.
Skomentuj
Podobną imprezę organizowano już w 2019 roku. Fot. Daniel Wiśniewski
REKLAMA

Między 9 a 12 lipca we Włocławku odbywać się będzie Ogólnopolski Turniej w Bowlingu Sportowym dla Osób Niewidomych i Słabowidzących. Głównym sponsorem imprezy jest ANWIL S.A

Organizatorem zawodów jest Włocławsko-Brodnicki Klub Sportowy Niewidomych i Słabowidzących "Pionek", a impreza już po raz drugi zawita do naszego miasta. Po raz kolejny odbędzie się w kręgielni przy ulicy Wysokiej.

W Ogólnopolskim Turnieju w Bowlingu dla Osób Niewidomych i Słabowidzących weźmie udział kilkudziesięciu zawodników z 18 klubów trenujących na co dzień na terenie całego kraju. Sportowcy będą rywalizować w trzech kategoriach sportowych: całkowicie niewidomi, o mocno ograniczonej ostrości i zawężonym polu widzenia oraz o ograniczonej ostrości i zawężonym polu widzenia w mniejszym stopniu w podziale na grupy kobiet i mężczyzn.

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, PFRON oraz Urzędu Miasta Włocławek i burmistrza Brodnicy, a sponsorem głównym wydarzenia jest ANWIL S.A.

Oficjalne rozpoczęcie turnieju zaplanowano z kolei na piątek (10 lipca) na godz. 10:45. Uczestnicy imprezy pojawią się wtedy w pobliżu amfiteatru przy Ośrodku Sportu i Rekreacji przy Wysokiej 12. Zakończenie rozgrywek i wręczenie nagród odbędzie się z w niedzielę o godz. 17.30 w Hotelu Aleksander przy ul. Szpitalnej.

Rywalizacja na kręgielni rozpocznie się jednak już w czwartek (9 lipca) o godz. 9:00, a zakończy w niedzielę (11 lipca) około 13:00.

Najlepszych w każdej kategorii zawodników organizatorzy uhonorują pucharami oraz zestawami atrakcyjnych nagród rzeczowych.

(K.P.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz