Zamknij
REKLAMA

Są z dwóch różnych klubów, ale z jednej szkoły. Przywieźli złote medale!

Kamil Kazimierczyk Kamil Kazimierczyk 13.00, 03.12.2022 K.K
Skomentuj Uczniowie LMK przywieźli złote medale z mistrzostw w Suszu. Fot. Facebook/III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej we Włocławku.
REKLAMA

Dwóch uczniów z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej może pochwalić się sporymi sukcesami. Obydwaj zdobyli złote medale w swoich kategoriach na Mistrzostwach Polski Północnej w kickboxingu. 

W weekend 26-27 listopada w Suszu odbyły się Mistrzostwa Polski Północnej - Puchar Polski Duet Fight Night w kickboxingu. W rywalizacji brało udział dwóch uczniów LMK Oliwier Henszel i Kacper Brzozowski. 

Przywieźli złote medale!

Oliwier Henszel po dwóch wygranych pojedynkach zajął pierwsze miejsce w kategorii Junior Kick-light - 57 kg. Z kolei Kacper Brzozowski najpierw wywalczył złoty medal w kategorii light-contact junior 63 kg, a potem zdobył brązowy krążek w kat. kick-light junior 63 kg. 

Bardzo cieszymy się z sukcesów naszych uczniów w każdej dziedzinie. Cenimy zarówno wysiłki intelektualne, jak i dbałość o kondycję fizyczną. Dochowując wierność antycznym ideałom kalokagatii, staramy się promować sport jako sposób na doskonalenie samodyscypliny, siły woli, systematyczności, a także harmonii somy i psyche

- mówi Miłosz Kłobukowski, wicedyrektor LMK. 

Wychowankowie dwóch różnych klubów

Obydwaj uczniowie LMK są wychowankami dwóch różnych klubów sportowych. Oliwier Henszel ćwiczy w Academy Martial Arts, a Kacper Brzozowski jest zawodnikiem Akademii Karate Tradycyjnego Centrum Włocławek. 

Nie są to pierwsze sukcesy naszych zawodników, którzy od lat trenują tę dyscyplinę sportu i wielokrotnie zdobywali laury. Oliwierowi i Kacprowi życzymy serdecznie wytrwałości, siły ciała i ducha, a także kolejnych sukcesów w zawodach, w których wkrótce planują wziąć udział - dodaje Kłobukowski. 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

Mama0509 Mama0509

1 1

Gratuluję sukcesów zawodnikom!
Chcialabym jednak dowiedzieć sie, w jaki sposób szkola przyczyniła się do osiągnięć Oliwii i Kacpra? 14:13, 03.12.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Mama0509Mama0509

0 1

Przepraszam za pomyłkę -Oliwiera. 14:14, 03.12.2022


Maria.Maria.

1 0

Jak zwykle się nie przyczyniła ale chce ugrać na sytuacji.Jeżeli Pan Miłosz wypowiada się na temat sportu to świadczy o tym że nauczyciele sportu milczą bo nie wiedzą albo nie są gramotni do zabrania głosu lub woleli wybrać milczenie bo to nie jest Ich sukces.Taki nominowany tego nie zauważył to tylko świadczy o nim. 15:07, 06.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%