Dreszczowiec w Hali Mistrzów! Anwil Włocławek przegrywa z ostatnią drużyną w Energa Basket Lidze

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 20:20, 28.10.2020 . Aktualizacja: 20:27, 28.10.2020
Skomentuj Fot. KK Włocławek/Piotr Kieplin Fot. KK Włocławek/Piotr Kieplin

Anwil Włocławek wrócił do Hali Mistrzów, by rozegrać kolejny mecz ligowy i zmazać plamę po ostatniej porażce z Polskim Cukrem Toruń. Spotkanie z MKS Dąbrowa Górnicza niespodziewanie okazało się bardzo wymagające, a o zwycięstwie zdecydowała dogrywka, w której lepiej zaprezentowała się ostatnia drużyna w tabeli Energa Basket Ligi.

Z powodu koronawirusa na trybunach zabrakło niestety kibiców.

Mecz zaległej, ósmej kolejki Energa Basket Ligi Anwil rozpoczął w składzie: Lichodiej, Radić, Green, Booker, Moore. Włocławianie chcieli od początku narzucić swoje warunki. Niestety, to początkowo się nie udawało.

W pierwszej kwarcie punktował między innymi Lichodiej, Green i Radić. Widać jednak było, że do ich optymalnej dyspozycji jeszcze stosunkowo daleko. Po sześciu minutach gry w zespole Marcina Woźniaka zadebiutował Clarke. Amerykanin zaliczył co prawda szybkie dwie straty, ale później w końcu zapunktował. Mecz był jednak wyrównany. Po dziesięciu minutach gry był remis.

Po powrocie na boisko obie ekipy zaprezentowały przede wszystkim niedokładność i przerzucane rzuty. Anwil miał problemy w obronie, a goście z łatwością wchodzili pod kosz i zdobywali kolejne punkty. W ekipie gości znakomicie prezentował się między innymi Kileya Jones. Włocławianie jednak nie oddawali prowadzenia, a nawet je powiększali. Prym wiódł Ivica Radić, a dobrą koszykówkę pokazał też nowy w ekipie Clarke. Dwa punkty dołożył jeszcze Bogucki i Anwil prowadził różnicą 13 punktów.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od celnej trójki Sulimy. Żubr szybko dołożył jeszcze dwa punkty i Anwil prowadził różnicą 17 "oczek". Wtedy do głosu doszli goście, którzy zanotowali serię dziewięciu punktów z rzędu. Na rozwój sytuacji szybko zareagował jednak trener Woźniak. Desygnował do gry Lichodieja. Rosjanin co prawda nie zawiódł i szybko trafił dwie "trójki", ale rywale nie zamierzali odpuszczać. Zaczęli odrabiać straty, a po 30 minutach gry przegrywali tylko dwoma punktami.

Ostatnie dziesięć minut lepiej zaczęli gospodarze, ale z każdą minutą do głosu dochodzili rywale. Wydawało się, że o zwycięstwie Anwilu zadecydują ostatnie sekundy meczu, ale tak się nie stało. MKS doprowadził do remisu, co oznaczało dogrywkę.

W dogrywce brylował Rotnei Clarke. Amerykanin wziął na siebie ciężar gry, ale koledzy z zespołu nie potrafili zalepić dziur w obronie. Ostatecznie wygrał zespół z Dąbrowy Górniczej, czyli ostatnia drużyna w tabeli Energa Basket Ligi.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w drużynie Woźniaka był Ivica Radić, który zdobył 18 punktów. "Oczko" mniej miał debiutujący Rotnei Clarke. MKS punktował jeszcze lepiej. Moore zdobył 32 punkty, a Killeya Jones 21.

Anwil Włocławek - MKS Dąbrowa Górnicza 98:101 (18:18, 24:14, 22:30, 23:25,11:14)

Anwil: Radić 18, Clarke 17, Moore 16, Green 13, Lichodiej 11, Sulima 8, Mielczarek 5, Bogucki 4, Pluta 3, Booker 3,

MKS: Moore 32, Killeya Jones 21, Wilson 18, Piechowicz 9, Nowakowski 8, Mazurczak 7, Cizauskas 5, Motylewski 1.