Anwil Włocławek znów przegrywa u siebie. Tym razem zespół P. Frasunkiewicza uległ Kingowi Szczecin

22:21, 24.10.2021 N.S. Aktualizacja: 19:11, 25.10.2021
Skomentuj Najlepszym strzelcem w zespole Anwilu Włocławek był Kyndall Dykes. Fot. Natalia Seklecka Najlepszym strzelcem w zespole Anwilu Włocławek był Kyndall Dykes. Fot. Natalia Seklecka

Po dwóch triumfach na europejskich parkietach Anwil Włocławek zaliczył kolejną porażkę w Energa Basket Lidze. We własnej hali uległ Kingowi Szczecin.

Anwil Włocławek przystąpił do meczu z Kingiem Szczecin po ubiegłotygodniowej porażce z Grupą Sierleccy Czarnymi Słuksk i dwóch wygranych spotkaniach w bańce NEBL na Łotwie (szczegóły TUTAJ).

Pierwsze minuty spotkania należały do zespołu że Szczecina. Podopieczni trenera Arkadiusza Miłoszewskiego wypracowali kilkupunktową zaliczkę, którą utrzymali do końca pierwszej połowy. Po 20 minutach Anwil przegrywał z Kingiem 33:41.

[FOTORELACJA]14901[/FOTORELACJA]

16 punktów w pierwszej połowie zdobył Kyndall Dykes. Dobrą wiadomością dla kibiców Anwilu był powrót do gry Szymona Szewczyka. Weteran nie zaliczy tego spotkania do udanych. Już do przerwy sędziowie odgwizdali mu cztery faule.

Trzecią odsłonę spotkania otworzyła celna "trójka" Luke'a Petraska (pierwsza, którą trafił Anwil w tym meczu). Po kolejnych udanych próbach z dystansu (Jamesa Bella i ponownie Petraska) gospodarze doprowadzili do remisu (44:44). Po dwóch trójkach Sherrona Dorsey-Walkera King znowu odskoczył (47:57) i utrzymał wysokie prowadzenie do końca tej części meczu (52:62).

[FOTORELACJA]14902[/FOTORELACJA]

Początek czwartej kwarty należał do Kinga, który powiększył swoją przewagę do 15 punktów (61:76). Dopiero w końcówce Anwil zaczął gonić rywali i odrobił część strat. W efekcie mecz zakończył się wynikiem 80:89.

Najlepszym strzelcem w zespole Anwilu pozostał Dykes, który skończył mecz z 29 punktami na koncie. Dwucyfrowe zdobycze zanotowali także James Bell (14) i Luke Petrasek (13).

[FOTORELACJA]14903[/FOTORELACJA]

31 października Anwil podejmie w Hali Mistrzów MKS Dąbrowa Górnicza. Początek spotkania o godz. 17:30. Mecz będzie transmitowany na antenie Polsatu Sport Extra.

Anwil Włocławek - King Szczecin 80:89 (15:18, 18:23, 19:21, 28:27)

Anwil: Dykes 29, Bell 14, Petrasek 13,  Mathews 9, Bigby-Williams 8, Łączyński 3, Szewczyk 2, Kowalczyk 2, Bojanowski 0, Woroniecki 0.

King: Dorsey-Walker 19, Šalić 18, Matczak 17, Schenk 12, Kikowski 12, Davis 9, Borowski 2, Bartosz 0, Kroczak 0.