Włocłavia Włocławek już w ćwierćfinale wojewódzkiego pucharu! Rezerwy toruńskiej Elany rozgromione

13:15, 04.03.2021 M.O.
Skomentuj Włocłavia Włocławek pokonała Elanę II Toruń Fot. Michał Osiecki Włocłavia Włocławek pokonała Elanę II Toruń Fot. Michał Osiecki

Włocłavia Włocławek awansowała do ćwierćfinału rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Podopieczni Rafała Lewandowskiego pokonali Elanę II Toruń aż 7:0. Kto strzelał bramki dla "Trójkolorowych"?

W środę (3 marca) w Toruniu włocławianie zmierzyli się w 1/8 Pucharu Polski KPZPN z Elaną II Toruń. Gospodarze to zespół grający na co dzień w Klasie Okręgowej.

Włocłavia była faworytem tego spotkania i nie zawiodła. Gracze Rafała Lewandowskiego od pierwszych minut nadawali ton boiskowym wydarzeniom, a pierwszą bramkę zdobyli już w 8 minucie. Na listę strzelców wpisał się Łukasz Witucki.

W pierwszej połowie "Trójkolorowi" trafili jeszcze dwa razy, a wszystko za sprawą Kamila Kuropatwińskiego. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców jeszcze w drugiej połowie.

Włocławianie po zmianie stron nie spuścili z tonu i co rusz groźnie atakowi. W efekcie ostatecznie pokonali torunian aż 7:0. Kolejne bramki zdobyli Hubert Kuropatwiński, Piotr Szablewski i Łukasz Witucki.

O półfinał rozgrywek włocławianie zagrają ze zwycięzcą spotkania Sportis Łochowo - Pomorzanin Toruń. Termin gier ćwierćfinałowych Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej ustalił wstępnie na 14 kwietnia.

Elana II Toruń - Włocłavia Włocławek 0:7
Bramki: Witucki 8, 90 min., K.Kuropatwiński 34, 38, 52 min., H.Kuropatwiński 72 min., P.Szablewski 82 min.

Skład: Zapała - Cichowlas, P. Szablewski, T. Szablewski, Wypij, Czyżewski, Wojtylak, K. Kuropatwiński, Jankowski, Frąckowiak, Witucki
Ponadto: H.Kuropatwiński, Spychalski, Przytomski