Włocławianka z "życiówką" i złotym medalem Mistrzostw Polski

12:11, 17.02.2020 | M.O.
Skomentuj Julia Kowalska zdobyła złoty medal w chodzie na 3000 metrów fot. FB Vectra Włocławek

Chodziarka Vectry Włocławek Julia Kowalska wywalczyła złoty medal podczas Halowych Mistrzostw Polski PZLA w Toruniu w chodzie sportowym na dystansie 3000 metrów. Zawodniczka pobiła także rekord życiowy.

Przez trzy dni (14-16 lutego) w Arenie Toruń odbywały się Halowe Mistrzostwa Polski PZLA juniorów i juniorów młodszych. Na starcie imprezy stanęło ponad 1200 zawodników. Swoich reprezentantów miał włocławski klub lekkoatletyczny Vectra.

Na najwyższe uznanie zasługuje wynik Julii Kowalskiej. Zawodniczka zwyciężyła w konkurencji juniorskiej chodu sportowego na dystansie 3000 m. Od początku narzuciła mocne tempo rywalkom i bez najmniejszych kłopotów pokonała przeciwniczki, bijąc przy okazji rekord życiowy (14:50.76). To już trzeci medal Mistrzostw Polski w karierze chodziarki, a pierwszy zdobyty "pod dachem". Rewelacyjny występ Kowalskiej skutkował powołaniem do reprezentacji Polski na International Match Meeting, który odbędzie się w Mińsku w dniach 25-26 lutego.

W kategorii U-18 w chodzie dobrze spisały się także Marta Zasada i Natalia Zakrzewska. Chodziarki ustanowiły rekordy życiowe. Z wynikami 15:49.73 i 17:16.43 uplasowały się odpowiednio na szóstym i trzynastym miejscu. Zawodniczki są wychowankami Martyny Dobrosielskiej.

Szóstą pozycję w biegu na dystansie 2000 m. w kategorii junior młodszy zajął natomiast Dominik Cyrankowski. Jego czas 5:46.90 był bliski rekordu życiowego.