Włocławscy lekkoatleci z workiem medali! W jeden weekend podbili kilka imprez

14:59, 21.06.2022 N.S.
Skomentuj Po lewej: Sebastian Urbaniak (w środku na górze) na podium zawodów w Gliwicach. Po prawej: Zawodniczki Vectry na Memoriale Grzegorza Duneckiego. Fot. LKS Vectra Po lewej: Sebastian Urbaniak (w środku na górze) na podium zawodów w Gliwicach. Po prawej: Zawodniczki Vectry na Memoriale Grzegorza Duneckiego. Fot. LKS Vectra

Dwa złote, trzy srebrne i cztery brązowe medale - to dorobek lekkoatletów LKS Vectra Włocławek z ostatniego weekendu. Świetnie spisali się biegacze, a także zawodniczki rywalizujące w skokach w dal.

Bardzo dobry występ na zawodach New Balance Nationals Outdoor 2022 zaliczyła Olivia Cieślak. Biegaczka wygrała wyścig na dystansie 800 m. Na mecie zameldowała się z czasem 2:10.16. To jej nowy rekord życiowy, a jednocześnie rekord klubu.

Udane starty zaliczyli najmłodsi zawodnicy Vectry, którzy brali udział w Memoriale Grzegorza Duneckiego w Toruniu. Lena Osiecka (U12) zajęła drugie miejsce w biegu na dystansie 60 m i trzecie w skoku w dal. Adam Jędrzejewski (U14) był trzeci w biegu na 100 m. Na trzecim miejscu wyścig na 600 m zakończyła Magdalena Pyszkowska (U14). Z kolei Gabriela Słomka (U14) po udanym konkursie skoku w dal uplasowała się na drugim miejscu .

W weekend dobrze zaprezentował się również Sebastian Urbaniak, który w czasie 4. Grand Prix wygrał bieg na 400 m przez płotki i ustanowił nowy rekord życiowy - 49.90.

Coraz bliżej minimum na Mistrzostwa Europy Seniorów Trzymamy kciuki, za kolejny mocny bieg, i kolejny zrealizowany cel. Oby następnym razem pogoda była nieco lepsza i wszystko idealnie się zgrało

- skomentował jego występ włocławski klub.

Na 32. Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce Masters reprezentujący LKS Vectra Robert Morawski zdobył dwa medale. Najpierw wywalczył brązowy medal w biegu na dystansie 1500 m (z czasem 4:31.47). Następnie zdobyłsrebrny medal w biegu na 800 m (z czasem 2:11.18).