Z Portugalii wróciła z brązowym medalem. Sukces na mistrzostwach świata

10:00, 27.11.2023 D.T. Aktualizacja: 14:55, 29.11.2023
Skomentuj Amelia Cymermann Fot. Akademia Mieszanych Sztuk Walki Amelia Cymermann Fot. Akademia Mieszanych Sztuk Walki

Amelia Cymerman zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata Seniorów w kickboxingu. Oprócz zamiłowania do sportu jest także radną, studiuje na włocławskiej uczelni.

Mistrzostwa Świata Seniorów w kickboxingu odbywały się w portugalskim mieście Albufeira. Dla polskich zawodników były one bardzo udane, gdyż zdobyli oni łącznie aż 30 medali (7 złotych, 5 srebrnych, 18 brązowych).

Jedną z zawodniczek nagrodzonych medalem była Amelia Cymerman, na której szyi zawisł krążek brązowego koloru (w kategorii do 65 kg). Na rozgrywanych w Portugalii zawodach stoczyła trzy walki, z czego jedną przegrała.

To nie pierwszy sukces zawodniczki z regionu. W ubiegłym roku zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Europy. Wielokrotnie zdobywała także mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski.

Zawodniczka komentuje, że na tego typu imprezach towarzyszy jej zawsze wiele emocji.