Włocławek ma trzech mistrzów Polski! Kapitalne zawody pięściarzy w Toruniu

17:00, 11.12.2023 D.T.
Skomentuj Fot. UM Włocławek Fot. UM Włocławek

Udane występy pięściarzy z Włocławka na Mistrzostwach Polski w boksie olimpijskim w Toruniu. Trzy tytuły mistrza Polski, srebro i dwa brązy - to dorobek włocławskich zawodników i zawodniczek.

Finały Mistrzostw Polski seniorów w boksie olimpijskim odbywały się w weekend 9-10 grudnia w hali przy ulicy Chełmińskiej w Toruniu.

W strefie medalowej zawodów znalazło się kilku reprezentantów Włocławka, a każdy z nich wykorzystał swoją szansę na zdobycie medalu.

Z tytułem mistrza Polski w swoich kategoriach wrócili:

• Michał Jarliński (w kategorii 75 kg),
  • Jakub Straszewski (w kategorii 86 kg),
  • Kamil Ślendak (w kategorii 92 kg).

Pięściarze są reprezentantami klubów KS Champion Włocławek oraz Włocławskiego Klubu Bokserskiego "START".

Medale także wśród pań

Reprezentantki kobiecego boksu z Włocławka również wróciły z sukcesami. Srebrny krążek w kategorii 63 kg wywalczyła Hanna Korycka z KS Champion Włocławek.

Brąz w kategorii 57 kg zdobyła Natalia Zakrzewska z klubu KS Kujawia Boks Włocławek.

Na najniższym stopniu podium stanęła także Kamila Kapuścińska (w kategorii 66 kg) reprezentująca Włocławski Klub Bokserski "START".