Debiut i od razu złoto! Świetny występ włocławian na Pomorzu

18:00, 12.02.2024 D.T.
Skomentuj Fot. AKT CENTRUM Włocławek Fot. AKT CENTRUM Włocławek

Kolejne sukcesy zawodników Akademii Karate Tradycyjnego CENTRUM z Włocławka. Na zawodach zorganizowanych w pomorskim Bolszewie zdobyli cztery medale.

W ubiegły piątek i sobotę (9-10.02) w Bolszewie rozgrywane były zawody Puchar DFN w kickboxingu. Impreza objęta patronatem Polskiego Związku Kickboxingu zgromadziła utalentowanych zawodników z różnych klubów. Z imponującymi osiągnięciami z imprezy wróciła ekipa zawodników Akademii Karate Tradycyjnego CENTRUM we Włocławku.

Akademię z Włocławka reprezentowało czterech zawodników i każdemu z nich udało się wywalczyć medal. Do klubowej kolekcji dołączyły dwa złote krążki, jeden srebrny i jeden brązowy.

Udany debiut młodego fightera

Ważnym wydarzeniem podczas zawodów był debiut Szymona Kuleszy w kategorii Senior -69kg Kicklight. Młody zawodnik pokazał nie tylko determinację, ale przede wszystkim niesamowite umiejętności, zdobywając swoje pierwsze złoto.

Kacper Brzozowski, reprezentujący klub w dwóch formułach - Pointfighting Junior Open oraz Kicklight Junior -63 kg, również zasługuje na uznanie. Choć w pierwszej formule nie zdołał zdobyć medalu, to w drugiej kategorii okazał się bezkonkurencyjny. Jego imponująco szybkie zwycięstwa doprowadziły go do finału, gdzie wywalczył złoto.

Warto zaznaczyć, że jedna z walk zakończyła się po zaledwie 14 sekundach.

Karolina Kowalczyk wywalczyła w finale srebrny medal. Nieznaczna przewaga punktowa jej przeciwniczki podkreśla intensywność zmagań na najwyższym poziomie.

Wiesław Rutkowski, startujący w kategorii Weteran -84kg, miał trudniejsze zadanie, ale mimo to zdobył brązowy medal, zajmując zaszczytne trzecie miejsce.