Włocławek "bogatszy" o medalistów Mistrzostw Polski. Pięściarze Startu dali "czadu" w Wałbrzychu

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 14:00, 23.11.2021 . Aktualizacja: 08:42, 25.11.2021
Skomentuj Fot. Start Włocławek Fot. Start Włocławek

Kamila Kapuścińska i Kamil Ślendak zostali medalistami Mistrzostw Polski w boksie. "Postawa naszych wszystkich zawodników zasługuje na uznanie" - mówią klubowi trenerzy.

W Mistrzostwach Polski Seniorów rozgrywanych w Wałbrzychu wystartowała reprezentacja Włocławskiego Klubu Bokserskiego Start.

Pięściarze rywalizację rozpoczęli jednak ze zmiennym szczęściem. Na początek swoją pierwszą walkę z aktualnym Wicemistrzem Polski Mateuszem Goińskim przegrał Adrian Spoździał. Lepiej wiodło się jednak pozostałym włocławianom. Kamil Ślendak pokonał w drugiej rundzie zawodnika ze Skarżyska-Kamiennej. Swoją walkę stoczyła też Kamila Kapuścińska.

Znakomita postawa pięściarzy w kolejnych dniach sprawiła, że reprezentanci Startu szybko znaleźli się w strefie medalowej. Kapuścińska zwyciężyła jednogłośnie na punkty z Julią Chudą z BBB SERCA KRAKOWA, a Kamil Ślendak pokonał Pawła Cieciora z Szamotuły Boxing Team.

Włocławianie z medalami

W półfinałach Kamila Kapuścińska pokonała Kamilę Wąchalę z Kuźni Boksu Opole i tym samym zameldowała się w finale imprezy. Tam musiała jednak uznać wyższość przeciwniczki. Porażka oznaczała dla niej srebrny medal Mistrzostw Polski.

- To największy sukces w dotychczasowej karierze sportowej. Ogromne gratulacje

- pisali na faceboku trenerzy.

Na najniższym stopniu podium stanął z kolei Kamil Ślendak, który w półfinale przegrał walkę z Mateuszem Bereźnickim z BKS Skorpion Szczecin.

START działa we Włocławku od ponad 65 lat. Przez ten czas we włocławskim klubie wyszkolono znakomitych pięściarzy, którzy z powodzeniem rywalizowali i rywalizują w imprezach rangi krajowej i międzynarodowej. Od kilku miesięcy Włocławski Klub Bokserski Start jest wspierany przez ANWIL S.A.