Zamknij
REKLAMA

Okrążyli Ziemię, by trafić do Włocławka. Będą u nas już dzisiaj!

08:05, 08.05.2019 | B.N.
REKLAMA
Skomentuj
Rodzina z Torunia odwiedziła aż 43 kraje - i to w ciągu zaledwie roku Fot. National Geographic

Zwiedzili ponad 40 krajów na 5 kontynentach - i to w zaledwie rok! Już dziś rusza Festiwal książki w Bibliotece Miejskiej im. Zdzisława Arentowicza, a pierwszy dzień imprezy uświetni wizyta niezwykłej rodziny podróżników z Torunia. Równie wytrawnym globtroterem jest niewątpliwie kolejny gość, Arkady Fiedler, czyli człowiek, który zjeździł całą Azję... maluchem. A to tylko przedmowa do atrakcji czekających na rozpoczynającym się festiwalu!

Tegoroczny, czwarty już Włocławski Festiwal Książki odbywa się po się pod hasłem „Zaczytani są wśród Nas”. Trzydniowa impreza rozpocznie się od otwarcia wystawy „Mistrzowie Ilustracji” w sali kameralnej przy ul. Warszawskiej. Wystawa została przygotowana przez Wydawnictwo Dwie Siostry i prezentuje prace ośmiorga wybitnych ilustratorów m.in. Jana Marcina Szancera, Mirosława Pokory, Bohdana Butenko.

O godz. 11:00, również w sali kameralnej, odbędzie się spotkanie ze wspomnianymi podróżnikami z Torunia, rodziną Łopacińskich. Mają za sobą trwającą rok podróż, podczas której prawie 3 razy okrążyli Ziemię, pokonując 114 tysięcy kilometrów. Odwiedzili 42 kraje na 5 kontynentach, 184 razy spali w domach odwiedzanych rodzin, 80 razy w kościołach, 33 razy w autobusach a 26 nocy spędzili w namiotach. Rodzina napisała serię książek z podróży „Zabrałam brata dookoła świata”. 

Pierwszy dzień imprezy zakończy się o godz. 17:00 spotkaniem z Arkadym Fiedlerem. Mężczyzna może pochwalić się nie lada wyczynem - w 3 miesiące przejechał Azję fiatem 126p. Podczas podróży z Puszczykowa do Władywostoku (Rosja), podróżnik i jego samochód, od czerwca do września 2016 pokonali 22707 km, po drodze odwiedzając 12 krajów.

Drugi dzień festiwalu rozpocznie się o godz. 11:00 w filii nr 11 przy ul. Łęgskiej. Tam włocławianie będą mogli spotkać booktuberem, Marcinem Okoniewskim, twórcą kanału „Okoń w sieci”. Mężczyzna, w 2018 roku otrzymał prestiżową nagrodę Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka w kategorii „Inicjatywa roku” . 
Dziennikarzy im. Bartka Zdunka w kategorii Inicjatywa Roku. Kanał "Okoń w sieci" jest transmitowany w stacji 4Fun TV w paśmie "4 Fun Tube", poświęconym najciekawszym filmikom znajdującym się na You Tube.

O godz. 17:00 impreza wróci do sali kameralnej przy ul. Warszawskiej, gdzie gościć będzie Agata Passent – pisarka, dziennikarka i felietonistka. Bohaterka spotkania prowadzi program „Xięgarnia” w TVN24, pisze felietony w czasopiśmie „Twój Styl”. Prezes Fundacji Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej. Mieszka w Warszawie, której poświęciła m.in. książki „Miastówka” oraz „Stacja Warszawa”.

Ostatnim punktem (z włocławskim akcentem) trzydniowej imprezy będzie seria spotkań „Kryminał na szwedzkim stole” – panel literacki z udziałem autorów: Marcina Wrońskiego, Roberta Ostaszewskiego, Małgorzaty Kochanowicz , który rozpocznie się 10 maja, o godz. 17:00 w filii nr 11. 

(B.N.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

WędkarzWędkarz

23 0

Straszny leszcz z tego okonia 10:54, 08.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wacekwacek

0 0

ciekawe czy w ramach walki ze zmianami klimatycznymi uzywali prezerwatywa kilka razy 13:46, 08.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

nie sądzenie sądze

0 0

raczej kozie jelita 16:29, 08.05.2019


© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone