Zamknij

Takich wydarzeń kulturalnych w gminie Włocławek nie było od lat. Na scenie babcia, dziadek i ...

00:00, 17.02.2020 | artykuł sponsorowany
Wspólne zdjęcie uczestników balu karnawałowego w Gminnym Ośrodku Kultury w Kruszynie fot. Michał Osiecki

Gmina Włocławek kulturą stoi. Wyjątkowe wydarzenia organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Kruszynie i Wójta Gminy Włocławek cieszyły się gigantycznym zainteresowaniem. Wydarzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz ferie w Kruszynie odniosły spektakularny sukces.

W gminie Włocławek dzieje się wiele. Nie tylko od względem inwestycyjnym, ale i kulturalnym.

 Bardzo duży nacisk kładziemy jako samorząd, zarówno ja, jako wójt, jak i radni by działać nie tylko inwestycyjnie na terenie gminy Włocławek, ale również inwestować w ludzi, w potencjał społeczny i edukacyjny. Chcemy integrować, aktywizować naszą lokalną społeczność niezależnie od wieku

– mówi wójt Magdalena Korpolak-Komorowska.

Dlatego też tak wyjątkowe, pod każdym względem, były wydarzenia organizowane przez Szkołę Podstawową w Smólniku oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kruszynie. Dwa różne typy imprez z okazji Dni Babci i Dziadka zgromadziły cały przekrój społeczeństwa.

W Smólniku bawiło się ponad 200 osób. Dzieci przygotowały jasełka w formie pantomimy. Przez 40 minut odegrały przedstawienie używając ruchu, mowy ciała i gestów. Do tańca natomiast wszystkich uczestników porwał zespół folklorystyczny Smólnik. Zwieńczeniem wydarzenia był gigantyczny tort ufundowany przez wójt Magdalenę Korpolak-Komorowską.

W Kruszynie postawiono na warsztaty międzypokoleniowe. Babcie i dziadkowie wraz z wnukami techniką decoupage przygotowywały donice, w które wsadzono cebulki kwiatów, które mają cieszyć oko i przypominać o wspólnie spędzonych chwilach.

W naszych działaniach chcemy przemycić trochę kultury wyższej. Taka forma wydarzeń i zajęć bardzo nam się sprawdza – mówi dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kruszynie Anita Ochmańska-Robaszewska.

Niezwykłą gratką dla dzieci były tegoroczne zajęcia w ramach programu "Bezpieczne ferie". Gminny Ośrodek Kultury przygotował moc różnorodnych atrakcji. Program był bardzo bogaty.

- Dzieci były zróżnicowane wiekowo i pochodziły z różnych środowisk, ale nikt nie mógł narzekać na nudę. Wszystko odbywało się formie gier i zabaw, w ramach których edukowaliśmy dzieciaki. Przygotowaliśmy m.in. konkursy wiedzowe, quizy – wyjaśnia dyrektor GOK w Kruszynie.

Dzieci brały udział w zajęciach kreatywnych i zajęciach z animatorką. Chusta animacyjna, liny czy szczudła gwarantowały znakomitą zabawę. W ramach ferii zorganizowano także zajęcia taneczne z Michałem "Kaczorexem" Kaczorowskim oraz Pauliną Tokarską ze Studia Tańca PT, zajęcia teatralne z Julią Skowrońską, a także z zakresu samoobrony. Dzieci mogły nauczyć się podstawowych elementów takich jak chwyty czy rzuty. Zwieńczeniem feryjnego tygodnia był bal karnawałowy podczas, którego wybierano właścicieli najpiękniejszego stroju karnawałowego. Serwowano słodkie przekąski, a każdy z uczestników, który wziął udział w konkursie otrzymał upominek-niespodziankę.

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone