Zamknij

Jak wyglądały żniwa w przeszłości? Oni to pokażą już w najbliższą niedzielę!

10:00, 04.08.2022 | .
Skomentuj W Kłóbce odbędzie się festyn folklorystyczny. fot. depositphotos.
REKLAMA

W najbliższą niedzielę w skansenie w Kłóbce odbędzie się drugi w tym sezonie festyn folklorystyczny z cyklu "Z życia dawnej wsi". Zobacz, jakie atrakcje przygotowano. 

niedzielę, 7 sierpnia o godzinie 15:00 na terenie Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce rozpocznie się impreza pod tytułem "Plon niesiemy, plon!"

Bogate zwyczaje 

Zespół Pieśni i Tańca "Kujawy Bachorne Nowe" z Osięcin pokaże bogate zwyczaje "wieńcowych", a także "okrężnych", czyli orszaku odświętnie ubranych żniwiarzy z przodownicami niosącymi wieńce dla dziedzica. Usłyszymy tradycyjne pieśni, przyśpiewki i podziękowania za urodzaj. 

Jak na dożynki przystało, nie zabraknie muzyki, pieśni i tańców kujawskich w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego „Kujawioki” z Osięcin oraz Kapeli Ludowej „Echo Kujaw” z Wierzbinka

- informują organizatorzy. 

Oprócz występów przygotowano wiele atrakcji, głównie dla najmłodszych. To m.in: warsztaty robienia lalek ze słomy, toczenia naczyń na kole garncarskim, wyplatania koszyczków z wikliny, a także zabawy na wiejskim podwórku i podglądanie pracy kowala w zabytkowej kuźni. 

Co jeszcze w programie? 

W programie przewidziano też pokazy wyrobu wieńca dożynkowego, dawnych zajęć domowych, gospodarskich i rzemieślniczych oraz kiermasz sztuki ludowej i swojskiego jadła. 

Wstęp na imprezę kosztuje 12 zł za bilet normalny oraz 9 zł za bilet ulgowy. 

[CGK]13984[/CGK]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

"Plan"Plan

4 0

Niesiemy, plon"...Pilny uczeń Natalii S.
Masakra... 12:00, 04.08.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

A jaA ja

5 0

myślę sobie, że częste robienie błędów przez dziennikarzy ddw to celowe działanie nakierowane na komentarze, zainteresowanie się tematem, otwieranie strony, a co za tym idzie wyświetlają się reklamy, ktore ddw przynoszą zyski👍. 12:36, 04.08.2022


ElfElf

3 0

Może masz rację z tym specjalnym robieniem błędów, udawanie analfabety też ma swoją cenę 🤣🤣🤣 14:00, 04.08.2022


0%