Zamknij
REKLAMA

Dostali 15 tys. zł na nowe książki. Zobacz, jakie tytuły wybrali!

17:00, 19.02.2019 | N.S
Skomentuj Uczniowie `Elektryka` sami zdecydowali, na jakie książki zostanie wydana kwota 15 tys. zł. Fot. depositphotos (ilustracyjne)
REKLAMA

Na półki biblioteki Zespołu Szkół Elektrycznych trafiło 506 nowych książek „do czytania dla przyjemności”. Wszystkie zostały wybrane przez społeczność szkolną. Wśród nowości się m.in. książki Katarzyny Bondy, Nicholasa Sparksa czy Stephena Kinga.

Technikum nr 4 w Zespole Szkół Elektrycznych otrzymało w 2018 roku dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Na konto szkoły przelano 15 tys. zł na doposażenie biblioteki w książki „do czytania dla przyjemności”.

Cała społeczność szkolna, poprzez wypełnienie ankiety na stronie internetowej szkoły, miała możliwość decydowania o tym, jakie tytuły powinny znaleźć się na bibliotecznych półkach – informuje Zespół Szkół Elektrycznych na swojej stronie internetowej.

Dzięki dofinansowaniu udało się kupić 506 książek. Jest wśród nich klasyka literatury – m.in. „Dżuma” Alberta Camusa, książki Maria Puzza, w tym kultowy „Ojciec chrzestny”, powieści o Scherlocku Holnesie, kryminały Agathy Christie czy dzieła Fiodora Dostojewskiego. Nie brakuje także pozycji ze szczytów list bestsellerów, jak książki Stephena Kinga, „Dziewczyna z pociągu”, powieści Nicholasa Sparksa czy Carlosa Ruiz Zafona. Na liście literackich zakupów nie brakuje także książek polskich autorów, w tym Katarzyny Bondy, Remigiusza Mroza czy Andrzeja Pilipiuka.

(N.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

władzawładza

3 1

a jest taki tytuł .... autora nie pamiętam....MODLITWA O ROZUM..... 17:14, 19.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

inżynierinżynier

4 0

Marzy mi się żeby zamiast newsa o paru złotych na książki był np: o pozyskaniu paru milionów na inwestycje tak potrzebne temu miastu. Niestety to tylko marzenie które w ciągu następnych pięciu lat się nie spełni. 18:01, 19.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz