Zamknij

Przed Baczyńskim stanie Maszt Niepodległości. Zakopią pod nim Kapsułę Czasu

14:14, 25.11.2018 | N.S
Skomentuj Fot. Natalia Seklecka
REKLAMA

Przed gmachem „Baczyńskiego” stanie Maszt Niepodległości. Społeczność szkolna zakopie pod nim Kapsułę Czasu. Obydwa elementy mają być dla przyszłych pokoleń informacją o tym, jak we Włocławku świętowano 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

„Tak świętowaliśmy 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości” to wydarzenie organizowane przez społeczność Zespołu Szkół nr 4 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego we Włocławku. 27 listopada odbędą się: odsłonięcie Masztu Niepodległości, przekazanie flagi, która będzie na nim umieszczona, przez poseł Joannę Borowiak oraz złożenie Kapsuły Czasu.

- Postanowiliśmy postawić Maszt Niepodległości przed gmachem Zespołu Szkół nr 4 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego we Włocławku, na którym będzie powiewać flaga państwowa w dużym rozmiarze – tłumaczą organizatorzy wydarzenia z ZS nr 4. – Ponadto chcemy symbolicznie przekazać kolejnym pokoleniom, jak świętowaliśmy to wydarzenie we Włocławku. Dlatego w ostatnich dniach listopada 2018 roku zostanie zakopana kapsuła czasu, w której znajdą się przedmioty związane z 100. rocznicą Odzyskania Niepodległości, przekazane przez uczniów, nauczycieli oraz ludzi dobrej woli.

Uroczystość odsłonięcia Masztu Niepodległości i zakopania Kapsuły Czasu odbędzie się 27 listopada, o godz. 12:30. Patronatem objęli ją prezydent RP, Andrzej Duda oraz biskup włocławski, Wiesław Alojzy Mering.

(N.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

KNF-DOBRA ZMIANA;)KNF-DOBRA ZMIANA;)

7 6

To jast Wasza DOJNA ZMIANA! KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO KNF mówi to wam coś?! Największa AFERA PISOWSKA od czasu AFERY RYWINA! To jest wierzchołek góry lodowej..Szef KNF Marek Chrzanowski był z poręczenia ówczesnej PREMIER SZYDŁO!Jeszcze jest afera SKOKI Wołomin w której są umoczeni politycy Pisu,a założycielem był senator BIERNACKI!Były oficer WSI Piotr P. zeznał przed sądem, że przekazywał w kopertach pieniądze czołowym politykom Prawa i Sprawiedliwości, m.in. szefowi Komitetu Stałego Rady Ministrów Jackowi Sasinowi.Jak w najbliższych wyborach nie odsuniemy tych współczesnych bolszewików od wladzy to skończymy jak BIAŁORUŚ! Tego w reżimowej tvPIS nie powiedzą...OBUDŻ SIĘ POLSKO!!!!! 17:48, 25.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MM

5 3

Kolejnym pokoleniom? W tym mieście nikt nie zostanie. Ostatni gasi światło. 20:34, 25.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%