Zamknij

Przed Baczyńskim stanie Maszt Niepodległości. Na 100-lecie zakopią pod nim Kapsułę Czasu

14.14, 25.11.2018 N.S
Skomentuj Fot. Natalia Seklecka
REKLAMA

Przed gmachem „Baczyńskiego” stanie Maszt Niepodległości. Społeczność szkolna zakopie pod nim Kapsułę Czasu. Obydwa elementy mają być dla przyszłych pokoleń informacją o tym, jak we Włocławku świętowano 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

„Tak świętowaliśmy 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości” to wydarzenie organizowane przez społeczność Zespołu Szkół nr 4 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego we Włocławku. 27 listopada odbędą się: odsłonięcie Masztu Niepodległości, przekazanie flagi, która będzie na nim umieszczona, przez poseł Joannę Borowiak oraz złożenie Kapsuły Czasu.

- Postanowiliśmy postawić Maszt Niepodległości przed gmachem Zespołu Szkół nr 4 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego we Włocławku, na którym będzie powiewać flaga państwowa w dużym rozmiarze – tłumaczą organizatorzy wydarzenia z ZS nr 4. – Ponadto chcemy symbolicznie przekazać kolejnym pokoleniom, jak świętowaliśmy to wydarzenie we Włocławku. Dlatego w ostatnich dniach listopada 2018 roku zostanie zakopana kapsuła czasu, w której znajdą się przedmioty związane z 100. rocznicą Odzyskania Niepodległości, przekazane przez uczniów, nauczycieli oraz ludzi dobrej woli.

Uroczystość odsłonięcia Masztu Niepodległości i zakopania Kapsuły Czasu odbędzie się 27 listopada, o godz. 12:30. Patronatem objęli ją prezydent RP, Andrzej Duda oraz biskup włocławski, Wiesław Alojzy Mering.

(N.S)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

KNF-DOBRA ZMIANA;)KNF-DOBRA ZMIANA;)

7 6

To jast Wasza DOJNA ZMIANA! KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO KNF mówi to wam coś?! Największa AFERA PISOWSKA od czasu AFERY RYWINA! To jest wierzchołek góry lodowej..Szef KNF Marek Chrzanowski był z poręczenia ówczesnej PREMIER SZYDŁO!Jeszcze jest afera SKOKI Wołomin w której są umoczeni politycy Pisu,a założycielem był senator BIERNACKI!Były oficer WSI Piotr P. zeznał przed sądem, że przekazywał w kopertach pieniądze czołowym politykom Prawa i Sprawiedliwości, m.in. szefowi Komitetu Stałego Rady Ministrów Jackowi Sasinowi.Jak w najbliższych wyborach nie odsuniemy tych współczesnych bolszewików od wladzy to skończymy jak BIAŁORUŚ! Tego w reżimowej tvPIS nie powiedzą...OBUDŻ SIĘ POLSKO!!!!! 17:48, 25.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MM

5 3

Kolejnym pokoleniom? W tym mieście nikt nie zostanie. Ostatni gasi światło. 20:34, 25.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%