Zamknij

Marszałek rozdysponował pieniądze. Do kogo trafią?

20:00, 14.02.2020 | M.O.
REKLAMA
Skomentuj
Pieniądze trafią m.in. do uczniów włocławskich szkół fot. depositphotos.com

139 uczniów z włocławskich szkół otrzyma stypendia w ramach trzech marszałkowskich programów edukacyjnych - „Prymus Kujaw i Pomorza”, „Humaniści na start” oraz "Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II".

Blisko 1800 uczniów z naszego regionu otrzyma stypendia w ramach marszałkowskich programów edukacyjnych „Prymus Kujaw i Pomorza”, „Humaniści na start” oraz "Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II". Pieniądze trafią do 139 uczniów z włocławskich szkół.

Dobra edukacja to klucz do dobrej przyszłości. Samorząd województwa przykłada dużą wagę do jakości kształcenia i czyni bardzo wiele, by związane z kształceniem wydatki nie obciążały nadmiernie budżetów rodzin, zwłaszcza tych mniej zamożnych. Zależy nam, by uzdolnieni młodzi ludzie mieli warunki ku temu, by w pełni wykorzystać swój potencjał

– podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

W ramach programu "Prymus Kujaw i Pomorza" wsparcie otrzymają uczniowie VII i VIII klas szkół podstawowych, techników i szkół branżowych oraz liceów, którzy uzdolnieni są w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki oraz przedsiębiorczości.

W roku szkolnym 2019/2020 w ramach programu pieniądze trafią do 44 uczniów z Włocławka. Dziewięciu z nich to uczniowie szkół podstawowych. Największą reprezentację, bo 18 uczniów, miało I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej. Uczniowie dostaną stypendia na 10 miesięcy, a maksymalna kwota wsparcia to 5000 złotych.

Humaniści na start

Wśród stypendystów tego programu jest 38 uczniów podstawówek oraz 464 licealistów. Z Włocławka otrzymało je czterech uczniów szkół podstawowych i 42 licealistów. Najliczniej reprezentowane było I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej, które ma w tym gronie 18 nagrodzonych. Ponadto wyróżniono uczniów Zespołu Szkół Katolickich, III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej, II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, Zespołu Szkół nr 4 im. K.K. Baczyńskiego oraz V LO im. Roberta Schumana. W przypadku tego programu maksymalna kwota wsparcia to 4000 złotych. Uczniowie pieniądze będą mieli wypłacane przez 10 miesięcy.

Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II

Program skierowany był do utalentowanych uczniów klas drugich i wyższych techników oraz szkół branżowych I stopnia w regionie. Wśród wyróżnionych jest 49 uczniów z włocławskich szkół – 30 z nich kształci się w technikach, a pozostali w szkołach branżowych. Uczniowie otrzymają stypendia na okres 10 miesięcy, a maksymalna łączna kwota wsparcia to 5 tysięcy złotych.

Programy finansowane są z Regionalnego Programu Operacyjnego i budżetu samorządu województwa. Uroczyste gale dla stypendystów odbędą się 31 marca (stypendyści projektów „Prymus Kujaw i Pomorza” oraz „Humaniści na start”) i 21 kwietnia (stypendyści programu „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II”).

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

bez sensubez sensu

6 2

Humaniści na start czyli produkujmy historyków i pedagogów zamiast inżynierów. Co tan Chiny ,Japonia superelektronika .Polityka historyczna to jest "przyszłość" dla Polaka. PUpy czekają na absolwentów humanistyki 20:32, 14.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

EmilEmil

4 1

I politologów też?. 20:49, 14.02.2020


piachypiachy

0 0

Czyli tak jak zwykle, promować promowanych. Wciąż powtarzają się te same szkoły, które stawiają na ponadprzeciętnosc. Jak szybko zapomina się o uczniach zdolnych z innych szkół, którzy zwyczajnie nie dostali się do w/w szkół z braku miejsca. Pamiętać należy, że w danym roku szkolnym jest ograniczona liczba miejsc, a nikt z dzieciaków nie "poczeka" roku by spróbować ponownie za rok - wybierają miej prestiżowe szkoły, ale czy to znaczy, że ich zapał, umiejętności, wiedza uleciały wraz ze szkołą, w której zabrakło miejsca. Nie, te dzieciaki kształcą się w innych - tu nie wymienionych placówkach. Najważniejsze dla zawsze mam miłościwie panujących jest promować już promowanych. 08:31, 16.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone