Zamknij

Chcesz uczyć się zawodu? "Budowlanka" to najlepszy wybór!

00:00, 08.04.2020 | artykuł sponsorowany
ZSB daje solidne wykształcenie w kierunkach gwarantujących zatrudnienie. Fot. depositphotos

Dziś na rynku pracy liczą się konkretne umiejętności, dlatego uczniowie chętnie wybierają kształcenie zawodowe. Zespół Szkół Budowlanych we Włocławku udowadnia, że to słuszny wybór. Szkoła od ponad 60 lat kształci specjalistów, którzy po zakończeniu nauki z łatwością znajdują zatrudnienie w wyuczonych zawodach.

Zespół Szkół Budowlanych reaguje na potrzeby rynku pracy. W jego ofercie znajdują się kierunki, które zagwarantują absolwentom zatrudnienie po ukończeniu nauki. W tym roku wśród nowości oferowanych przyszłym uczniom technikum są kierunki technik robót wykończeniowych z aranżacją wnętrz oraz technik budownictwa z komputerowym wspomaganiem CAD. W szkole branżowej I stopnia od nowego roku szkolnego będzie można uczyć się na dekarzy oraz monterów stolarki budowlanej.

Poza tymi kierunkami kształcenia, do wyboru są również te, które sprawdzają się od lat. W technikum można wybrać naukę w klasie patronackiej firmy Husar i kształcić się na technika budownictwa. W ofercie są również kierunki: technik architektury krajobrazu, technik geodeta oraz technik budowy dróg.

W szkole branżowej I stopnia absolwenci szkół podstawowych mogą kształcić się na kierunkach: murarz-tynkarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, a także monter sieci i instalacji sanitarnych (hydraulik). W szkole branżowej II stopnia kształceni są natomiast technicy robót wykończeniowych w budownictwie.

- Zachęcamy młodzież do podjęcia nauki w "Budowlance", gdyż zawody oferowane przez szkołę należą obecnie do najbardziej poszukiwanych na rynku pracy. Uczniowie naszej szkoły umiejętności zawodowe zdobywają podczas praktyk, które odbywają się w Centrum Kształcenia Zawodowego we Włocławku ale również w wielu przedsiębiorstwach branży budowlanej na terenie miasta i okolic. Należy nadmienić , iż w zdecydowanej większości właścicielami tych firm są właśnie absolwenci „Budowlanki” - mówi Jan Stasiowski, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych.

O tym, że „Budowlanka” gwarantuje solidne wykształcenie, świadczy również jej wysoka lokata w Rankingu Perspektywy. Szkoła znalazła się na 39. miejscu wśród techników z woj. kujawsko-pomorskiego.

Młodzież może rozwijać swoje umiejętności nie tylko w ramach programu nauczania i praktyk zawodowych. W szkole są realizowane projekty unijne. Zespół Szkół Budowlanych jest objęty projektem „Włocławek zawodowo”, którego celem jest podwyższenie i uzupełnienie umiejętności praktycznych u uczniów poprzez udział w wysokiej jakości stażach zawodowych u pracodawców. W ramach tego programu uczniowie mogą uczestniczyć w kursach i zajęciach specjalistycznych, m.in. z obsługi programów wykorzystywanych w budownictwie, a także zajęciach z zastosowania matematyki w budownictwie oraz z języka obcego zawodowego.

W ramach projektów unijnych młodzież ma możliwość zdobycia dodatkowych umiejętności poprzez udział w kursach specjalistycznych z zakresu :

  • spawania metodą MAG/TIG,
  • operatora koparko-ładowarki,
  • prawa jazdy kat. B.

Uczniowie „Budowlanki” mają również możliwość rozwijania swoich pasji i poszerzania horyzontów. Od kilku lat w szkoła realizuje program „Szkoła-Ambasador Parlamentu Europejskiego”. Dzięki niemu uczniowie i nauczyciele biorą udział w przedsięwzięciach przybliżających działanie struktur unijnych i wyjeżdżają do Brukseli przyglądać się pracom Europarlamentu. W szkole działają również koła zainteresowań, które pozwalają młodzieży rozwijać zainteresowania zarówno związane z branżą budowlaną, jak i innymi zagadnieniami.

Szkoła to nie tylko nauka. "Budowlanka" rozwija również postawy prospołeczne i pokazuje uczniom, jak mogą wykorzystać swoje umiejętności, by pomagać potrzebującym. Placówka bierze udział w projekcie „Namaluj Uśmiech”. W ramach porozumienia partnerskiego przedstawicieli Władz Miasta Włocławek, Stowarzyszenia Automobilklubu Włocławskiego, Sekcji „Garbaty Włocławek”, Sekcji MOTORAJD oraz dyrekcji MOPR Włocławek, Centrum Kształcenia Zawodowego i Zespołu Szkół Budowlanych trwa już trzecia edycja tego przedsięwzięcia.

- Projekt polega na odnowieniu mieszkań osobom potrzebującym bądź starszym, jak również osobom niepełnosprawnym, które nie posiadają wsparcia osób bliskich. Prace realizowane są przez wolontariuszy – uczniów „Budowlanki” pod opieką nauczycieli praktycznej nauki zawodu z Centrum Kształcenia Zawodowego - tłumaczy dyrektor ZSB.

Budynek ZSB przeszedł niedawno termomodernizację, dzięki której polepszyły się warunki nauczania. Dysponuje również nowoczesną bazą sportową, w tym: boiskiem sportowym ORLIK, boiskiem do piłki plażowej, nowocześnie wyposażoną siłownią i salą gimnastyczną po generalnym remoncie.

Więcej o ofercie Zespołu Szkół Budowlanych na rok szkolny 2020/2021 dowiecie się na zsb.wloclawek.pl.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%