Zamknij
REKLAMA

Uczeń z Włocławka zaimponował wiedzą. To ważny dla Polaków temat!

18:19, 03.07.2020 | M.O.
Skomentuj
Zdjęcie ilustracyjne fot. depositphotos.com
REKLAMA

Uczeń z Włocławka najlepszy w Interdyscyplinarnym Konkursie o Wielkich Polakach. Jaką wiedzą musiał wykazać się włocławianin?

Uroczyste podsumowanie VIII edycji Wojewódzkiego Interdyscyplinarnego Konkursu o Wielkich Polakach za nami. 

Głównym organizatorem konkursu jest Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku, a współorganizatorami są m.in. Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu i Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Konkurs dedykowany był uczniom klas VI-VIII szkół podstawowych.

Bohaterem tegorocznej edycji konkursu o "Wielkich Polakach" był św. Jan Paweł II na tle historii Polski XX i XXI wieku. Postać Papieża-Polaka dla jest wiernych wzorem do naśladowania, a pamięć o nim jest wciąż żywa. 

Do konkursu mogli przystąpić uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych.

- Głównym celem konkursu jest wychowanie do wartości poprzez pokazanie postaci Wielkich Polaków, szczególnie związanych z regionem kujawsko-pomorskim, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów oraz pobudzanie w nich twórczego myślenia - tłumaczą organizatorzy konkursu.

Do etapu szkolnego konkursu w bieżącym roku zgłoszono 66 szkół, udział wzięło ok. 700 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 81 uczniów, którzy pisali test w 6 komisjach rejonowych. 

Zaszczytny tytuł Laureata konkursu zdobyło 21 uczniów.

Najlepszy był jednak włocławianin. 

Pierwsze miejsce w konkursie zdobył Stanisław Kołodziejczak - uczeń Szkoły Podstawowej nr 14 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego we Włocławku, którego opiekunem była Elżbieta Straszewska.

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

AxikAxik

3 0

Gratulacje 18:21, 04.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sympatyczkasympatyczka

0 0

Gratulacje !!! 15:59, 06.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz